Polsat ujawnia: sklepy monopolowe do 19, zakaz wesel, nauczanie zdalne. Nowe obostrzenia będą bardzo surowe

Autor Alicja Guz - 14 Października 2020
Polsat nowe obostrzeniaŹródło: Pixabay

Polsat News podał rozważane przez przedstawicieli rządu, wojewodów i samorządowców koncepcje dodatkowych obostrzeń, które mogą zostać wprowadzone na terytorium Polski. Co prawda ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, jednak biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, kolejne etapy wprowadzanych obostrzeń są tylko kwestią czasu.

Polsat News nie ma dobrych wieści

Polsat News przekazał, jakie założenia i pomysły padały w ostatnich rozmowach między przedstawicielami rządu, wojewodami i samorządowcami. Nie są to ostateczne decyzje, jednak biorąc pod uwagę rosnąca liczbę chorych na COVID-19 niewykluczone jest wprowadzanie kolejnych, bardziej rygorystycznych obostrzeń na terenie kraju.

Zakaz wesel

Jak przekazał portal polsatnews.pl, niewykluczone, że w najbliższych dniach zapadnie decyzja o całkowitym zakazie organizowania wesel. Obecnie limit gości w żółtej strefie wynosi 100, a w czerwonej 50. Z kolei od 17 października ma to być 75 osób w strefie żółtej. Rządzący dyskutują, czy całkowitym zakazem należałoby objąć cały kraj, czy jedynie powiaty pozostające w strefie czerwonej. Jednak dynamicznie rozwijająca się sytuacja epidemiczna pozwala przypuszczać, że zakaz dotyczyłby całego kraju. Pod wielkim znakiem zapytania są również imprezy masowe. Jak informuje polsatnews.pl, rozważany jest powrót do imprez masowych bez udziału publiczności. Wówczas wszystkie stadiony czy hale byłyby zamknięte dla kibiców.

Targowiska do zamknięcia?

Zdaniem Polsat News, rządzący zastanawiają się również nad czasowym zamknięciem targowisk. Co ważne, przedsiębiorcom prowadzącym stoiska wypłacone zostałyby wówczas rekompensaty, które zapowiadał minister rozwoju, technologii i pracy. Dodatkowo może powrócić też ograniczenie organizacji zgromadzeń i manifestacji. Limit osób biorących udział w zgromadzeniu wynosiłby dziesięć osób.

Co ze szkołami?

Zmiany wprowadzane przez rząd dotyczyłby również funkcjonowania szkół. Polsat News podał, że rozważany jest scenariusz, w którym uczniowie powyżej 12. roku życia przeszliby na tryb nauczania zdalnego. - Pomysł, o którym usłyszeliśmy zakłada, że uczniowie z pierwszych klas szkół podstawowych poszliby do szkół, a reszta - zapewne bezterminowo - przeszłaby na nauczanie zdalne - informuje serwis.

Sklepy monopolowe otwarte krócej

Rząd rozważa także wcześniejsze zamknięcie sklepów monopolowych - wyłącznie z alkoholem. Informator Polsat News wskazywał, że otwarte byłyby jedynie do godziny 19:00. Co ważne, wyłączone zostałyby także strefy monopolowe ze stacji benzynowych po tej godzinie. Jak podaje portal, rząd rozważa również wcześniejsze zamykanie restauracji, klubów i barów w Polsce. Miałby one być czynne tylko do godziny 21:00.

Koronawirus w Polsce

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6526 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej chorych na COVID-19 odnotowano ostatniej doby w województwach: mazowieckim (1188), małopolskim (1137), śląskim (520) i wielkopolskim (508). Padł również rekord zgonów - z powodu COVID-19 oraz współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło łącznie 116 osób. Podczas konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że ponad 100 powiatów ma trafić do strefy czerwonej, w tym również Warszawa.

Niepokojąca wizja Krzysztofa Jackowskiego

Niedawno pisaliśmy o nowej wizji Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz z Człuchowa powiedział: „Wzrost pandemii będzie duży w najbliższym czasie, bardzo duży”. Czy najnowsze dane przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia stają się potwierdzeniem tej przepowiedni?

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News