Polsat ujawnia: sklepy monopolowe do 19, zakaz wesel, nauczanie zdalne. Nowe obostrzenia będą bardzo surowe

Autor Alicja Guz - 14 Października 2020
Polsat nowe obostrzeniaŹródło: Pixabay

Polsat News podał rozważane przez przedstawicieli rządu, wojewodów i samorządowców koncepcje dodatkowych obostrzeń, które mogą zostać wprowadzone na terytorium Polski. Co prawda ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, jednak biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, kolejne etapy wprowadzanych obostrzeń są tylko kwestią czasu.

Polsat News nie ma dobrych wieści

Polsat News przekazał, jakie założenia i pomysły padały w ostatnich rozmowach między przedstawicielami rządu, wojewodami i samorządowcami. Nie są to ostateczne decyzje, jednak biorąc pod uwagę rosnąca liczbę chorych na COVID-19 niewykluczone jest wprowadzanie kolejnych, bardziej rygorystycznych obostrzeń na terenie kraju.

Dzisiaj grzeje:
1. Ważne zmiany w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Mogą na nich skorzystać tysiące warszawiaków
2. 150 zł dla właścicieli zwierząt. Kontrowersyjna ustawa wprowadza nowe świadczenie
3. Klamka zapadła, rząd właśnie podjął decyzję. Jutro ogłoszą nowe restrykcje dla całej Polski

Zakaz wesel

Jak przekazał portal polsatnews.pl, niewykluczone, że w najbliższych dniach zapadnie decyzja o całkowitym zakazie organizowania wesel. Obecnie limit gości w żółtej strefie wynosi 100, a w czerwonej 50. Z kolei od 17 października ma to być 75 osób w strefie żółtej. Rządzący dyskutują, czy całkowitym zakazem należałoby objąć cały kraj, czy jedynie powiaty pozostające w strefie czerwonej. Jednak dynamicznie rozwijająca się sytuacja epidemiczna pozwala przypuszczać, że zakaz dotyczyłby całego kraju. Pod wielkim znakiem zapytania są również imprezy masowe. Jak informuje polsatnews.pl, rozważany jest powrót do imprez masowych bez udziału publiczności. Wówczas wszystkie stadiony czy hale byłyby zamknięte dla kibiców.

Targowiska do zamknięcia?

Zdaniem Polsat News, rządzący zastanawiają się również nad czasowym zamknięciem targowisk. Co ważne, przedsiębiorcom prowadzącym stoiska wypłacone zostałyby wówczas rekompensaty, które zapowiadał minister rozwoju, technologii i pracy. Dodatkowo może powrócić też ograniczenie organizacji zgromadzeń i manifestacji. Limit osób biorących udział w zgromadzeniu wynosiłby dziesięć osób.

Ulewa zdemolowała Mazowsze. W Warszawie nadal są zalane ulice, IMGW już wydaje kolejne ostrzeżeniaUlewa zdemolowała Mazowsze. W Warszawie nadal są zalane ulice, IMGW już wydaje kolejne ostrzeżeniaCzytaj dalej

Co ze szkołami?

Zmiany wprowadzane przez rząd dotyczyłby również funkcjonowania szkół. Polsat News podał, że rozważany jest scenariusz, w którym uczniowie powyżej 12. roku życia przeszliby na tryb nauczania zdalnego. - Pomysł, o którym usłyszeliśmy zakłada, że uczniowie z pierwszych klas szkół podstawowych poszliby do szkół, a reszta - zapewne bezterminowo - przeszłaby na nauczanie zdalne - informuje serwis.

Sklepy monopolowe otwarte krócej

Rząd rozważa także wcześniejsze zamknięcie sklepów monopolowych - wyłącznie z alkoholem. Informator Polsat News wskazywał, że otwarte byłyby jedynie do godziny 19:00. Co ważne, wyłączone zostałyby także strefy monopolowe ze stacji benzynowych po tej godzinie. Jak podaje portal, rząd rozważa również wcześniejsze zamykanie restauracji, klubów i barów w Polsce. Miałby one być czynne tylko do godziny 21:00.

Prowadzący TVN zatrzymany przez CBA. W tle milionowe łapówkiProwadzący TVN zatrzymany przez CBA. W tle milionowe łapówkiCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6526 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej chorych na COVID-19 odnotowano ostatniej doby w województwach: mazowieckim (1188), małopolskim (1137), śląskim (520) i wielkopolskim (508). Padł również rekord zgonów - z powodu COVID-19 oraz współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło łącznie 116 osób. Podczas konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że ponad 100 powiatów ma trafić do strefy czerwonej, w tym również Warszawa.

Niepokojąca wizja Krzysztofa Jackowskiego

Niedawno pisaliśmy o nowej wizji Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz z Człuchowa powiedział: „Wzrost pandemii będzie duży w najbliższym czasie, bardzo duży”. Czy najnowsze dane przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia stają się potwierdzeniem tej przepowiedni?

Połamali wycieraczki i obrzucili jajkami, bo źle zaparkował. Porażające komentarze sąsiadów, ręce opadająPołamali wycieraczki i obrzucili jajkami, bo źle zaparkował. Porażające komentarze sąsiadów, ręce opadająCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już od czwartku, po 2080 złotych "na rękę". Duża grupa Polaków dostanie pieniądze, lepiej sprawdzić
  2. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo
  3. Gigantyczna awaria na Mazowszu. Tysiące osób nie ma prądu. Sytyacja jest poważna, operator wydał oświadczenie
  4. Z ostatniej chwili: ministerstwo nie ma wątpliwości. Sto powiatów trafi do czerwonej strefy, będą większe obostrzenia
  5. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
  6. Warszawa w czerwonej strefie? Wskazują na to liczby
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News