Polonia Warszawa ma nowego inwestora. Miliony na ratowanie klubu

Autor Mateusz Dolak - 7 Lutego 2020
Polonia Warszawa ma nowego właścicielaŹródło: By Enejsi - Own work, CC BY-SA 4.0

Polonia Warszawa znalazła nowego inwestora. 44-letni francuski biznesmen Gregoire Nitot ma objąć większość udziałów w klubie i planuje inwestycję w wysokości ponad 4,5 miliona złotych.

Francuski biznesmen jest prezesem firmy informatycznej SII Polska. Walne zgromadzenie akcjonariuszy Spółki Polonia Warszawa S.A dało mu zielone światło do zakupu większości udziałów w klubie. Polonia Warszawa o wszystkim poinformowała na facebookowym profilu.

- W rozmowie z Radiem dla Ciebie, Nitot zapowiedział, że pierwszym krokiem będzie dofinansowanie klubu w wysokości pół mln złotych i utrzymanie w trzeciej lidze. Wpłata kolejnych czterech milionów będzie poprzedzona szczegółową analizą sytuacji finansowej klubu, w tym zadłużenia - czytamy we wpisie Polonii.

Fani "Czarnych Koszul" są zachwyceni tą informacją. Przypomnijmy, że Polonia Warszawa to najstarszy istniejący klub piłkarski w Warszawie. Jest dwukrotnym mistrzem Polski, trzykrotnym wicemistrzem Polski, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Polski oraz zdobywcą Superpucharu Polski i Pucharu Ligi Polskiej. Klub po poprzednich zmianach włascicieli wpadł w spore kłopoty. Po ogromnych sukcesach w 1946 i 2000 stoczył się do III ligi i ma bardzo duże problemy. Polonia Warszawa jest obecnie 17. w tabeli grupy pierwszej 3 ligi. Z klubem pożegnał się trener Krzysztof Chrobak i wielu podstawowych zawodników.

Stadion Polonii znajduje się przy ulicy Konwiktorskiej 6 w rejonie Nowego Miasta w Śródmieściu.

Następny artykuł