Ważne oświadczenie posłów. Chcą masowego testowania uczniów

Autor - 21 Sierpnia 2020
Politycy apelują o badaniaŹródło: Pixabay

Politycy chcą masowych testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w szkołach. Uważają, że to jedyna metoda, która zapobiegnie pojawianiu się ognisk wirusa w placówkach oświatowych. Swoje oświadczenie skierowali do szefa resortu edukacji narodowej Dariusza Piotrowskiego. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie już 1 września w większości wrócą do tradycyjnego nauczania sprzed pandemii.

Politycy apelują o badania

Politycy z ugrupowania PSL-Kukiz15 Urszula Pasławska i Dariusz Klimczak skierowali do ministra edukacji narodowej oświadczenie, w którym apelują o wprowadzenie masowych testów na koronawirusa dla uczniów. - Tylko masowe testowanie uczniów na COVID 19 uchroni przed lawiną zakażeń i chaosem w szkołach - zaznaczyli w oświadczeniu przesłanym do PAP.

Dzisiaj grzeje:
1. „Mamo, przestań”. Skandaliczne zachowanie w Warszawie, w głowie się nie mieści.
2. Rząd pracuje nad nowym programem socjalnym. Seniorzy otrzymają dodatkowe wsparcie

Testy na koronawirusa dla uczniów

W piśmie posłowie wskazali, że sytuacja epidemiczna w kraju staje się poważna. - Epidemia koronawirusa w Polsce przyspiesza, a za 10 dni do szkół wraca ponad 4,6 miliona dzieci i młodzieży. Zdaniem epidemiologów efektem będzie błyskawiczny wzrost zakażeń, nawet do kilku tysięcy dziennie - czytamy w oświadczeniu.

Politycy skierowali pismo do ministra

Ponowne zamykanie szkół nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. Lepiej zapobiegać epidemii, eliminując potencjalne ogniska. W jaki sposób? Bardzo prosto: testując uczniów na COVID 19 i kierując zakażonych na leczenie lub kwarantannę - napisali w oświadczeniu Pasławska i Klimczak.

Polityk z koronawirusem

- Liczymy, że minister (edukacji narodowej) Dariusz Piontkowski odpowie pozytywnie na nasze pismo i podejmie działania w celu przeprowadzenia profilaktycznych testów - napisali w dokumencie politycy. Na początku sierpnia Dariusz Klimczak zaraził się koronawirusem, jak przekazał, to z tego powodu nie mógł uczestniczyć w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy.

Odszedł wybitny Polak. Media przekazały smutną informacjęOdszedł wybitny Polak. Media przekazały smutną informacjęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aleksander Kwaśniewski przerwał milczenie, zdobył się na pełną szczerość. Jego opinia ws. pensji dla Agaty Dudy może namieszać
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Płonie dom w Warszawie, wygląda źle. W akcji 6 zastępów
  4. Z ostatniej chwili: zapadła się jezdnia, ogromna dziura. Na miejsce jadą służby, szykujcie się na gigantyczne utrudnienia
  5. Porażające doniesienia z Mazowsza sprzed chwili. Trzymiesięczne niemowle zostało zakażone koronawirusem
  6. Właśnie pojawił się komunikat od Andrzeja Dudy. Jego słowa obejmują miliony osób
Do Polski nadciągają afrykańskie noce. Lepiej się przygotujcieDo Polski nadciągają afrykańskie noce. Lepiej się przygotujcieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News