wawainfo.pl
Policjanci uratowali 14-latkę. Dziewczynka chciała skoczyć z mostu

KRP VII Warszawa

Policjanci uratowali 14-latkę. Dziewczynka chciała skoczyć z mostu Poniatowskiego

15 Listopada 2021

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

Udostępnij:

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątek popołudniu na moście Poniatowskiego w Warszawie. Policjanci udaremnili próbę samobójczą 14-latki. Funkcjonariusze przejeżdżając mostem zauważyli, że dziewczynka stoi za barierkami oddzielającymi chodnik.

Dwóch policjantów pełniących służbę tego dnia, podczas przejazdu mostem Poniatowskiego zauważyło, że młoda dziewczyna stoi przewieszona przez barierki mostu.

- Funkcjonariusze operacyjni wydziału mienia przejeżdżali Mostem Poniatowskiego w kierunku Śródmieścia. W pewnym momencie zauważyli, że po drugiej stronie Alei Poniatowskiego, wzdłuż jedni w kierunku Pragi Południe, przez barierki mostu przewieszona jest dziewczynka. Wszystko wskazywało na to, że może zrobić sobie krzywdę - informuje nadkom. Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji VII w Warszawie.

Jak dodaje, funkcjonariusze w sposób błyskawiczny, ale też bezpieczny i spokojny, zdołali zdjąć dziewczynkę z mostu i zaopiekować się nią. Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego oraz ojciec dziewczynki.

- Po zdarzeniu na miejsce przybył zespół ratownictwa oraz ojciec dziewczynki, który wraz z nią został przewieziony do szpitala pod kątem dalszej obserwacji jej stanu psychicznego. Najważniejsze jest to, że policjanci uratowali ludzkie życie. - mówi w rozmowie z wawainfo.pl, nadkom. Joanna Węgrzyniak z KRP VII.

Poniżej prezentujemy galerię z miejsca zdarzenia, wykonaną przez funkcjonariusz z Komendy Rejonowej Policji VII w Warszawie.

GALERIA: Policjanci uratowali 14-latkę. Dziewczynka chciała skoczyć z mostu

Zobacz galerię >

Policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. Gdyby nie ich czujność i profesjonalna reakcja - mogłoby dojść do tragedii.

Przypomnijmy, że to już kolejna sytuacja związana z próbą targnięcia się na swoje życie w Warszawie. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o dziewczynie, która po kłótni z chłopakiem, chciała skoczyć z mostu Gdańskiego do Wisły. Wtedy również opanowaniem i profesjonalizmem wykazali się bielańscy funkcjonariusze. Po rozmowie z dziewczyną, udało im się wciągnąć ja na drugą stronę barierek.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl

Jakub BujnikAutor

Jestem redaktorem portalu wawainfo.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.bujnik@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Dzielnice

Niewybuchy na budowie na Białołęce. Na miejscu pracowali saperzy

Czytaj więcej >
strażacy

Dzielnice

Pożar w kamienicy na Żoliborzu. Nie żyje jedna osoba

Czytaj więcej >

Dzielnice

Spółdzielnia na Ursynowie zamknęła śmietnik. Decyzje tłumaczy zbyt dużą ilością śmieci

Czytaj więcej >

Dzielnice

90-latka wyszła po zakupy. Gdy zabrakło jej sił, pomogli jej strażnicy miejscy

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dzielnice

Kobieta chciała skoczyć z Mostu Gdańskiego do Wisły

Czytaj więcej >

Dzielnice

Pożar w sortowni odpadów na Bielanach

Czytaj więcej >