Policyjny pościg pod Warszawą. Za kierownicą nastolatek, obok pijany ojciec bez prawa jazdy

Autor Mateusz Dolak - 27 Lutego 2020
Policyjny pościg za 15 latkiemŹródło: policja

Policyjny pościg za nastolatkiem, który kierował oplem. Młody człowiek uciekał, bo nie miał prawa jazdy. W dodatku był niepełnoletni.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci patrolujący gminę Sochaczew zauważyli opla zaparkowanego przy lesie. Gdy podjechali w kierunku samochodu, kierowca zaczął uciekać i nie chciał zatrzymać się do kontroli. Jak relacjonują policjanci, w trakcie pościgu zajeżdżał drogę policjantom, wielokrotnie zmieniał kierunki jazdy i nie pozwalał się wyprzedzić. Dopiero po kilkunastu minutach zatrzymał auto.

Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Miał 15 lat

- Okazało się, że młody mężczyzna pochodzący z terenu powiatu żyrardowskiego jest trzeźwy, ale nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ ma dopiero 15 lat. Auto, którym się poruszał nie miało aktualnych badań technicznych. Po chwili na miejsce przyszedł 39 letni ojciec nieletniego, który tłumaczył, że wysiadł z auta chwilę wcześniej i wszedł do lasu przed przyjazdem policjantów. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promilA alkoholu w organizmie. Z systemu wynikało również, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania - relacjonowała mł. asp. Agnieszka Dzik z policji w Sochaczewie.

Odpowie przed sądem

Piętnastolatek został przekazany pod opiekę innemu opiekunowi, a auto zostało odholowane na parking depozytowy. Nastolatek usłyszy zarzut zmuszenia policjantów do pościgu. Odpowie również za jazdę bez uprawnień i stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. - Materiały trafią do żyrardowskiego sądu rodzinnego i nieletnich. Policjanci będą również ustalać, kto kierował pojazdem przed pościgiem i czy ojciec udzielił nieletniemu pojazd - podsumowuje Dzik.

Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówŻałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tak będzie wyglądał pomnik Bitwy Warszawskiej 1920. "Obelisk na planie kwadratu"
  2. Zbudowali plażę za 100 tysięcy, potem ją rozebrali. Sprawa trafiła do prokuratury
  3. Wypadek na drodze do Warszawy. Samochód uderzył w ciężarówkę
  4. Paweł Królikowski nie żyje
  5. Trzymał nogi na siedzeniu, więc go upomniał. W odwecie był przeraźliwy atak
  6. Groźny incydent w szpitalu Praskim. Pacjent rzucił się z nożem na ratownika medycznego
Gradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachGradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachCzytaj dalej

Następny artykuł