Policja ostrzega, będzie więcej kontroli w komunikacji miejskiej. Wysokości kar zwalają z nóg

Autor - 5 Sierpnia 2020
Policja sprawdzą, czy pasażerowie przestrzegają obostrzeńŹródło: Pixabay

Policja zapowiedziała, że będą kontrole pasażerów w komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze będą chcieli sprawdzić, czy wprowadzone w połowie kwietnia tego roku obostrzenia dotyczące zakrywania ust oraz nosa w komunikacji miejskiej jest przestrzegane przez podróżujących.

Policja skontroluje pasażerów komunikacji miejskiej

Policja sprawdzi, czy pasażerowie przestrzegają obostrzeń. Od 16 kwietnia 2020 roku w związku z epidemią koronawirusa w Polsce wprowadzono nakaz zasłaniania ust oraz nosa w komunikacji miejskiej - Niestety, pomimo aktywnych działań edukacyjnych i informacyjnych odnotowujemy coraz częstsze przypadki niestosowania się pasażerów do obowiązujących w tym zakresie obostrzeń - zauważa podkom. Katarzyna Przybysz-Zdunek z komendy policji w Wołominie. W kwestii nieprzestrzegania tego obostrzenia wypowiedział się także minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Ważne słowa ministra edukacji. Zapadła decyzja w sprawie powrotu uczniów do szkół
2. Wystarczy, że odbierzesz telefon. Potem możesz się nie wypłacić

Policja sprawdzi przestrzeganie obostrzeń

Wołomińscy policjanci zaniepokojeni tym, że część osób nie przestrzega obostrzeń, postanowili razem ze strażnikami miejskimi nasilić kontrole w transporcie publicznym. - W przypadku nieprzestrzegania nakazu zasłaniania nosa i ust policja może nałożyć mandat w wysokości 500 zł. Może również zostać skierowany wniosek do sanepidu o nałożenie grzywny. Wówczas kara może wynosić nawet 30 tys. zł - ostrzega podkom. Katarzyna Przybysz-Zdunek.

Koronawirus na Mazowszu

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie obecnie kwarantannie domowej w województwie mazowieckim jest poddanych ponad 21 tysięcy osób, z czego ponad 2 tysiące to osoby, które zostały nią objęte w ciągu ostatnich 24 godzin. Według stanu aktualnego na dzień 5 sierpnia hospitalizowanych z powodu podejrzenia zachorowania na COVID-19 jest 522 pacjentów, z czego w ciągu ostatniej doby przybyło w tej grupie 66 osób. Obecnie w wyniku zachorowania na COVID-19 na Mazowszu zmarło 387 chorych, z czego trzy osoby zmarły w ciągu ostatniej doby. Ozdrowieńców jest 3 973, 29 osób ozdrowiało w ciągu ostatnich 24 godzin.

Skandaliczne zachowanie turysty z Warszawy. Pozbawił Neptuna męskościSkandaliczne zachowanie turysty z Warszawy. Pozbawił Neptuna męskościCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spalone lokum nie jest jedynym dramatem w "Nasz nowy dom". Uczestniczka przeżyła coś znacznie gorszego, polały się łzy
  2. Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?
  3. Poważny wypadek w Warszawie. Kobieta spadła z kładki na jezdnię
  4. Tajemnicze symbole na klatkach schodowych. Złodziej oznacza puste mieszkania
  5. Popularna wędlina wycofana ze sklepów. GIS pilnie ostrzega, pod żadnym pozorem jej nie jedzcie
  6. Dziwne zdjęcie Moniki Jaruzelskiej w sieci. Fani z początku nie wiedzieli o co chodzi
Poważna awaria przy żłobku. Rodzice zdezorientowani, placówka zamkniętaPoważna awaria przy żłobku. Rodzice zdezorientowani, placówka zamkniętaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News