Warszawska policja zatrzymała ponad 30 osób. Aż trudno uwierzyć, co pseudokibice i nacjonaliści przywieźli do Warszawy

Autor Aleksandra Olbryt - 31 Października 2020
policjaŹródło: Twitter / Policja Warszawa @Policja_KSP

Stołeczna Policja poinformowała o zatrzymaniu ponad 30 osób po piątkowych protestach związanych z wyrokiem Trybunału Konstutycyjnego z 22 października. Jak nieoficjalnie udało się ustalić, to pseudokibice i przedstawiciele skrajnych ugrupowań nacjonalistycznych. "Arsenał" niebezpiecznych przedmiotów, które zostały znalezione przy zatrzymanych, robi wrażenie. Gdyby nie sprawne działania funkcjonariuszy, agresywne bojówki mogłyby wyrządzić krzywdę wielu niewinnym uczestnikom strajku.

Kup pan chryzantemę - Warszawa wspiera sprzedawców przed 1 listopada, a Rafał Trzaskowski narzeka na działania rządu.Kup pan chryzantemę - Warszawa wspiera sprzedawców przed 1 listopada, a Rafał Trzaskowski narzeka na działania rządu.Czytaj dalej

Warszawska policja zabezpieczyła niebezpieczne przedmioty

Do zatrzymań niebezpiecznych osób przez policję doszło w trakcie piątkowych protestów, rozproszonych po całej stolicy. Do największych zamieszek doszło przy Rondzie de Gaulle'a i na Placu Zamkowym. - Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju pałki, w tym teleskopowe, gazy obezwładniające, dużo wyrobów pirotechnicznych. Zdecydowane działania pododdziałów prewencji i policjantów po cywilnemu pozwoliły na skuteczne zapewnienie bezpieczeństwa w centrum miasta - poinformowała Komenda Stołeczna Policji na swoim profilu na Twitterze.

Wśród zatrzymanych uczestnicy zamieszek

- Policjanci zatrzymali ponad 30 osób. Wszystkie są przewożone do jednostek policji w celu wykonania dalszych czynności procesowych - poinformowała Komenda Stołeczna Policji w piątek 30.10 po godzinie 22. Policjanci dodali, że wśród zatrzymanych są osoby uczestniczące w zajściach, do których doszło na Starym Mieście oraz w pobliżu ronda de Gaulle'a.

Oburzający atak pseudokibiców na protestujących na Placu Zamkowym. Interweniowała policjaOburzający atak pseudokibiców na protestujących na Placu Zamkowym. Interweniowała policjaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News