Tragedia na Mazowszu, jedna osoba nie żyje. Policja apeluje do kierowców

Autor - 31 Sierpnia 2020
Policja prowadziła czynności kilka godzinŹródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Policja oraz służby ratunkowe pod nadzorem prokuratora prowadziły czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek w miejscowości Złota Góra. Niestety jak informuje podkom. Tomasz Żerański z policji w Ostrołęce, śmierć poniosła pasażerka. Droga w miejscu wypadku była całkowicie nieprzejezdna, utrudnienia trwały kilka godziny.

Policja prowadziła czynności kilka godzin

Policja w Ostrołęce przez kilka godzin prowadziła działania na miejscu wypadku. Około godziny 11.00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrołęce wpłynęło zawiadomienie o wypadku drogowym w miejscowości Złota Góra w gminie Łyse. - Już z relacji osoby zgłaszającej można było wnioskować, że zdarzenie jest poważne - przekazał podkom. Tomasz Żerański z KPP w Ostrołęce.

Dzisiaj grzeje:
1. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało właśnie pilny alert. Nie chodzi o pogodę, sprawa jest poważniejsza
2. Fabryka jeszcze nie działa, ale wyprodukowano już 100 mln maseczek. Tłumaczenia się mocno rozmijają

Policjanci potwierdzili zgłoszenie

Funkcjonariusze niezwłocznie dotarli na miejsce zdarzenia i potwierdzili zgłoszenie. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń 71-letni kierujący oplem vectra na łuku drogi wojewódzkiej W645 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg następnie prawym bokiem pojazdu uderzył w przód nadjeżdżającego z naprzeciwka dostawczego Iveco - przedstawił wstępne ustalenia w sprawie wypadku podkom. Tomasz Żerański.

Dramatyczne doniesienia znad morza. Ciało dryfowało w wodzie. 19-latek z Mazowsza nie żyjeDramatyczne doniesienia znad morza. Ciało dryfowało w wodzie. 19-latek z Mazowsza nie żyjeCzytaj dalej

Jedna osoba zginęła

Okazało się, że w wyniku zdarzenia zginęła około 40-letnia kobieta, pasażerka opla. Kierowców poddano badaniu na obecność alkoholu we krwi, obaj byli trzeźwi. Policja pracowała na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratury. Ostrołęccy funkcjonariusze prowadzili czynności mające na celu ustalić przyczyny, przebieg oraz okoliczności tragicznego zdarzenia w miejscowości Złota Góra. Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana, zostały wyznaczone objazdy.

Apel policji

Policja apeluje o dostosowanie prędkości do tego, co dzieje się na drodze. - Nie zapominajmy o tym, że w przypadku ,”deszczu” samochód potrzebuje dużo większej drogi hamowania, a my jesteśmy w takich warunkach dużo mniej widoczni - podkreśla podkom. Tomasz Żerański. - Podczas opadów deszczu jezdnia nie sprzyja też kierującym, w takich warunkach pamiętając o tym, że mamy zmniejszoną przyczepność zdecydowanie powinniśmy zmniejszyć prędkość i dostosować naszą jazdę do aktualnych warunków na drodze - dodaje funkcjonariusz.

Kto powinien decydować o powrocie dzieci do szkoły? Zdania są podzieloneKto powinien decydować o powrocie dzieci do szkoły? Zdania są podzieloneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś identycznego SMS-a. Ważne ostrzeżenie, nie chodzi o pogodę
  2. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze
  3. Zdumiewające informacje z samego rana. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło
  4. Tysiące wyładowań na minutę, dziesiątki tysięcy ludzi bez prądu. Katastrofalne skutki burzy na Mazowszu
  5. Chwile grozy w Warszawie. Są nagrania, noc przyniosła ogrom zniszczeń
  6. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
GIS wycofuje popularne chipsy. Wydano pilny komunikatGIS wycofuje popularne chipsy. Wydano pilny komunikatCzytaj dalej

Następny artykuł