Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała

Autor Kamil Matuszak - 28 Listopada 2020
sześć osób przyjleiło się do budynkuŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W sobotę (28.11.) przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie doszło do niecodziennego zdarzenia. Grupa sześciu osób przykleiła się do budynku - poinformowała stołeczna Policja. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu, wylegitymowali uczestników i zakończyli czynności, bo administrator nie wniósł prośby o interwencję.

Galerie otwarte. Tłumy czekają przed wejściem do warszawskiego sklepu, klienci się niecierpliwiąGalerie otwarte. Tłumy czekają przed wejściem do warszawskiego sklepu, klienci się niecierpliwiąCzytaj dalej

Grupa osób przyklejona do budynku

Ludzie ciągle potrafią zadziwiać. Do niezwykłej sytuacji doszło w sobotę 28 listopada na ul. Marszałkowskiej w Warszawie. Do szyby jednego z budynków przykleiło się sześć osób - taką informację podał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

To protest przeciwko konsumpcji i niszczeniu planety - odpowiadają za niego aktywiści z grupy Extinction Rebellion. Akcja ma być odpowiedzią na Black Friday, podczas którego sklepy organizują wyprzedaże.

- Fast fashion to zguba dla naszej planety. Protestujemy przeciwko napędzaniu konsumpcji i niszczeniu planety tylko i wyłącznie ze względu na chęć zysku. Produkcja ubrań odpowiada za 10% światowych emisji gazów cieplarnianych - napisali na Facebooku aktywiści.

Policja pojawiła się na miejscu dość szybko, w celu rozwiązania tej sytuacji. Rozpoczęto od wylegitymowania uczestników zdarzenia. Na tym czynności się zakończyły, ponieważ administrator obiektu nie wniósł o interwencję funkcjonariuszy.

Jak długo w takim razie grupa zostanie przytwierdzona do obiektu? Informacje podają, że na miejscu nie pojawiły się jeszcze służby medyczne.

Rzecznik KSP poinformował także, że wśród osób, które przykleiły się do szyby, jest osoba małoletnia. W jej przypadku o zajściu poinformowano rodziców.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Pożar w centrum Warszawy. Zapaliła się znana wszystkim budowla, interweniowały służbyPożar w centrum Warszawy. Zapaliła się znana wszystkim budowla, interweniowały służbyCzytaj dalej

Rzecznik zaleca ostrożność przy korzystaniu z kleju

- Polska to wolny kraj, każdy może się przyklejać, gdzie chce, pod warunkiem, że nie będzie to naruszało prawa - powiedział Sylwester Marczak. - Zachęcamy do większej ostrożności przy korzystaniu z kleju - zakończył.

W bardzo podobny sposób całą sprawę skomentowały konta warszawskiej Policji w mediach społecznościowych: Na ul. Marszałkowskiej do elementów infrastruktury jednego z obiektów przykleiło się sześć osób. Administrator obiektu nie wnosi o naszą interwencję. Po wylegitymowaniu osób czynności zakończono. Zalecamy większą ostrożność przy korzystaniu z kleju.

Stołeczni funkcjonariusze mają ostatnio pełne ręce roboty. W piątek (27.11.) interweniować musieli podczas zatrzymania przez kierowców furgonetki antyaborcyjnej, a w czwartek (26.11.) czuwali nad spokojnym przebiegiem protestu właścicieli pralni.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Od jutra nagła zmiana pogody. Szykujcie się, IMGW właśnie wydało ostrzeżeniaOd jutra nagła zmiana pogody. Szykujcie się, IMGW właśnie wydało ostrzeżeniaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News