Nastolatek zdewastował radiowóz. Czuje się bezkarny, "bo ma bogatego ojca"

Autor Alicja Guz - 26 Czerwca 2020
kadr z monitoringuŹródło: Policja

Policja zatrzymała 18-latka, który podejrzewany jest o uszkodzenie radiowozu. Mężczyzna swoje chuligańskie zachowanie tłumaczył tym, że jest pijany, a jego tata jest bardzo bogaty, więc zapłaci za zniszczony radiowóz, a nawet kupi kilka innych. Podczas zatrzymania nastolatek zachowywał się agresywnie i znieważył funkcjonariuszy.

Mężczyzna uszkodził policyjny radiowóz

Funkcjonariusze policji po otrzymaniu zgłoszenia o zakłócaniu ciszy nocnej na Mokotowie udali się na ulicę Bergamotki. Swój radiowóz zaparkowali pod blokiem, a kiedy zakończyli interwencje, dostali informację od oficera dyżurnego, że na tej samej ulicy ktoś skacze po radiowozie i go uszkadza. - Kiedy zbiegli na dół była tam już druga załoga. W służbowym aucie wybita była przednia szyba i widoczne były ślady obuwia na karoserii. Funkcjonariusze ustalili rysopis podejrzanego i przeszukali pobliskie tereny - poinformował podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej policji.

Dzisiaj grzeje:
1. 50 tysięcy za rekordową frekwencję w wyborach. Nowy pomysł w kontrze do "Bitwy o wozy"
2. Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emerytury

Wybił szybę, bo "ma bogatego ojca"

Policjanci znaleźli mężczyznę podejrzewanego o uszkodzenie radiowozu. - Po drugiej stronie bloku policjanci zauważyli 18- latka odpowiadającego rysopisowi. Był w towarzystwie 16-latki - powiedział podkom. Robert Koniuszy. - Używając sporego zasobu wulgarnych słów, w sposób arogancki powiedział policjantom, że uszkodził radiowóz, ponieważ jest pijany. Zrobił to, ponieważ funkcjonariusze nie chcieli go zawieść do domu. Podkreślał, że jego tata jest tak bogaty, że odkupi ten radiowóz i kupi kilka innych - opowiedział policjant.

Porażający reportaż Porażający reportaż "Uwagi" TVN. Urzędnicy odmówili pomocy niepełnosprawnym dzieciomCzytaj dalej

Mężczyzna był agresywny

Funkcjonariusze policji poinformowali młodego mężczyznę o zatrzymaniu go za popełnione przestępstwa. Nie chciał jednak iść dobrowolnie. - Znieważał policjantów słowami wulgarnymi, które wykrzykiwał podczas doprowadzania do radiowozu, ponadto był agresywny. W trakcie transportu szarpał się i uderzał głową w szybę, próbując ją wybić. Zostało mu to jednak uniemożliwione - tłumaczył podkom. Robert Koniuszy.

Grozi mu wysoka kara

Agresywny nastolatek trafił do policyjnego aresztu. - Policyjny technik razem ze śledczymi zabezpieczyli ślady oraz monitoring na którym widać jak mężczyzna wbiega na radiowóz i kopnięciem uszkadza szybę - wyjaśnił policjant. Mężczyznę czekają zarzuty za przestępstwo umyślnego uszkodzenia mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy. Grozi mu za to kara d 5 lat pozbawienia wolności, ale z uwagi na chuligański charakter może być ona jeszcze wyższa. Dodatkowo 18-latek będzie musiał zapłacić za wszystkie wyrządzone szkody.

Wakacje bez tramwajów w Warszawie. Remonty ruszają za chwilęWakacje bez tramwajów w Warszawie. Remonty ruszają za chwilęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Nikt nie może być pozbawiony życia bez decyzji odpowiednich władz". Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji
  2. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  3. Bus rozbił się na ważnej drodze. Rannych pięć osób
  4. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  5. Pilny komunikat policji w sprawie noszenia maseczek. Naloty i masowe kontrole w sklepach to fake news
  6. Pilna i nieodwracalna decyzja premiera. Rodzice są porażeni, rozstrzygnął się los powrotu dzieci do szkół
Nagłe oświadczenie ministerstwa zdrowia. Sklepy nie będą obsługiwały klientów bez maseczek?Nagłe oświadczenie ministerstwa zdrowia. Sklepy nie będą obsługiwały klientów bez maseczek?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News