Kordony policji wyjechały na ulice Warszawy. Ludzie znów się gromadzą, są kolejne protesty

Autor Mateusz Dolak - 14 Listopada 2020
Policja podczas protestówŹródło: East News

Kordony policji znów pojawiły się w centrum Warszawy. Wszystko przez dwie demonstracje, które odbywają się w okolicach Sejmu. Uczestnicy manifestacji występują w obronie praw kobiet i osób LGBT+.

Byliśmy wczoraj w Biedronce. W środku zastaliśmy widok, którego nikt by się nie spodziewałByliśmy wczoraj w Biedronce. W środku zastaliśmy widok, którego nikt by się nie spodziewałCzytaj dalej

Protesty przed Sejmem

Na ulice wyszli ludzie, którzy sprzeciwiają się kolejnemu projektowi ustawy, którą proponuje Kaja Godek. Projekt "Stop LGBT" zakłada m.in. delegalizację parad równości i innych manifestacji w obronie praw osób LGBT+. W tym samym czasie pod Sejmem odbywa się "spacer w rytmie techno" w obronie praw kobiet.

"Parady równości: ekshibicjonizm, publiczne zgorszenie, profanacje, prowokacje, lżenie symboli katolickich, kleru i świeckich wiernych, ośmieszanie godła, flagi i innych symboli narodowych. Walka z Kościołem i normalnością. W trakcie parad dochodzi też do rekrutacji dzieci i młodzieży do politycznego ruchu LGBT, a same parady są zawsze źródłem niepokojów społecznych" - czytamy stronie projektu Fundacji Życie i Rodzina.

Queer na front

Całkiem innego zdania są organizatorzy wydarzenia "Queer na front". "Jest to homofobiczny i transfobiczny projekt będący krokiem w stronę dalszej dyskryminacji mniejszości w Polsce. Inicjatorka nie szczędziła języka pełnego propagandy oraz manipulacji, a bardzo podobny przepis funkcjonuje już w putinowskiej Rosji" - piszą na Facebookowej stronie "spaceru".

"9 listopada 2020 roku Kaja Godek i jej fundacja “Życie i rodzina” złożyły w Sejmie projekt ustawy “Stop LGBT”, który ma na celu zdelegalizowanie manifestacji i demonstracji, które w jakikolwiek sposób dotykałyby tematu praw osób LGBTQ. Zebrano pod nim 200 tysięcy podpisów, a w zbieraniu ich pomogły kościoły katolickie, których listę można znaleźć w tzw. Atlasie Nienawiści" - tłumaczą okoliczności protestu organizatorzy "spaceru".

Dzisiaj grzeje:
1.Wiadomo kto stał na dachu podczas Marszu Niepodległości. Wszystko się nagrało, film obalił teorie spiskowe
2. Media potwierdziły. Rozpoczyna się luzowanie obostrzeń. Kolejny kraj otwiera swoje granice
3. Krystyna Pawłowicz wyniosła się z mieszkania na Ursusie

Krystyna Pawłowicz wyniosła się z mieszkania na UrsusieKrystyna Pawłowicz wyniosła się z mieszkania na UrsusieCzytaj dalej

Kolejna odsłona strajku kobiet

W tym samym czasie w okolicach Sejmu odbywa się drugi protest w obronie praw kobiet i przeciw orzeczeniu TK w sprawie aborcji, będący kolejną odsłoną trwającego już niemal miesiąc strajku kobiet. Protest przybrał niekonwencjonalną formę techno rave'u.

"Tym razem przejdziemy się na spacer pod Sejm, by wesprzeć Kobiety w walce o ich prawa, wolność wyboru i decydowania o sobie w pełni. (...) Nie możemy stać obojętnie w obliczu haniebnych działać fundamentalistów spod szyldu PiS i innych prawicowych partii, które dosłownie za nic mają wartości, o które walczyli nasi przodkowie. Decyzja Trybunału NIEkonstytucyjnego, przepełnione nienawiścią i patologiczną wręcz rządzą władzy posłów wypowiedzi i komentarze, dla których jedyną wartością jest partyjna doktryna wypowiedzi i szereg działań mających na celu zawłaszczenie wolności Kobiet to powody, dla których chcemy poprawić posłom humor naszą muzyką" - piszą inicjatorzy wydarzenia.

Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedniJasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedniCzytaj dalej

Destrukcyjne poglądy Kai Godek

Także techno rave w obronie praw kobiet zwraca się przeciwko Kai Godek. To jej działalność przyczyniła się do wydania przez TK orzeczenia dającego początek trwającym od 22 października w całej Polsce protestom w ramach strajku kobiet.

"Zwolennicy destrukcyjnych dla wolności, równości i tolerancji poglądów Kai Godek nie rozumieją, że i my też jesteśmy Polską. Tą Polską, w której konstytucji aż 81 razy wymieniane jest słowo wolność. Przypomnimy jej i innym złodziejom wolności o tym, że nie można od wejść z ubłoconymi butami pod kołdry Polek i Polaków, że drzemie w nas moc i siła, która od kilkudziesięciu dni jest widoczna na ulicach naszych miast, miasteczek i wsi. Doszliśmy do momentu, w którym obywatelskie nieposłuszeństwo stało się znakiem odwagi i waleczności. Pokonajmy ich radością i uśmiechem, technicznym brzmieniem i naszym słyszalnym głosem" - piszą organizatorzy sobotniego "spaceru" pod Sejmem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Maciej z Warszawy dosłownie szedł jak burza. W Milionerach znów padnie pytanie za milion złotychMaciej z Warszawy dosłownie szedł jak burza. W Milionerach znów padnie pytanie za milion złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  2. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  3. Maciej z Warszawy dosłownie szedł jak burza. W Milionerach znów padnie pytanie za milion złotych
  4. TVN przekazał tragiczną wiadomość. Była prawdziwym symbolem, niestety nie żyje "Lidka"
  5. Byliśmy wczoraj w Biedronce. W środku zastaliśmy widok, którego nikt by się nie spodziewał
  6. Ksiądz przerwał milczenie, już dawno chciał wszystko ujawnić. Powiedział, co wtedy zrobił Dziwisz
  7. W Biedronce zakupy mogą nie być już takie proste. Mocne postulaty związkowców

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News