Uciekał przed policją, bo myślał, że to żart. Po zatrzymaniu groził, że zostaną zwolnieni

Autor Natalia Godek - 12 Grudnia 2020
PościgŹródło: policja.pl

Kierowca mercedesa uciekał przed policją, w trakcie jazdy wyłączył światła mijania i po wjeździe na swoją posesję zaczął uciekać. Swoje zachowanie określił mianem żartu i zagroził funkcjonariuszom z komendy w Wołominie, że zna wpływowe osoby i że zostaną za to zwolnieni.

Pościg za uciekającym mercedesem

W czwartek 3 grudnia, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie pełnili służbę po cywilnemu w nieoznakowanym radiowozie w miejscowości Nadma. Kilka minut po godzinie 18:00 zwrócili uwagę na samochód osobowy, którym poruszali się kierowca i pasażerka.

Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić kontrolę. W tym samym czasie kierowca mercedesa zaczął przyspieszać, a następnie zjechał z drogi asfaltowej w drogę gruntową i cały czas kontynuował podróż z dużą prędkością. Po chwili wyłączył także światła mijania.

- Mimo nadawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nadal nie zatrzymał pojazdu, zrobił to dopiero wjeżdżając na jedną z posesji. Tam szybko wysiadł z pojazdu i próbował oddalić się pieszo. 45-latek szybko został zatrzymany, policjanci użyli też wobec niego środka przymusu w postaci kajdanek ze względu na duże prawdopodobieństwo kolejnej próby oddalenia się z miejsca interwencji. - podał asp. szt. Tomasz Sitek.

Zrobił to dla żartu

Z mężczyzną podróżowała także 35-latka. Oboje zostali wylegitymowani i sprawdzeni. Po tej akcji mężczyzna tłumaczył się, że myślał, że jadą za nim znajomi oraz że chciał zrobić im dowcip. Dodał, że dla większego żartu światła kazała wyłączyć mu pasażerka.

Kierowca był tak pijany, że zabrakło skali. Policjanci osłupieli, nie wiedzieli jak się zachowaćKierowca był tak pijany, że zabrakło skali. Policjanci osłupieli, nie wiedzieli jak się zachowaćCzytaj dalej

Po zatrzymaniu mężczyzna zagroził funkcjonariuszom, że postara się o ich zwolnienie, ponieważ zna wysoko postawionych policjantów oraz osoby z mediów. Na przeprowadzających akcję policjantach te wiadomości nie zrobiły jednak najmniejszego wrażenia.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za złamanie przepisów ruchu drogowego, tj. za poruszanie się pojazdem bez włączonych świateł mijania. Kierowca mercedesa przyjął karę.

Pościg na S7

W tym tygodniu informowaliśmy także o innym pościgu policji za uciekającym kierowcą. Jednak tym razem sprawa miała dużo poważniejszy charakter. Podczas próby zatrzymania kierowca volvo zderzył się z radiowozem. Kilkaset metrów dalej uderzył w tył lawety, z której na jego auto spadł samochód. W związku z siłą uderzenia laweta wjechała w jadący przed nią pojazd. W zatrzymaniu brały udział trzy radiowozy policji.

Okazało się, że uciekającym jest mężczyzna podejrzany o zabójstwo 25-latki z Kozienic. Zatrzymany trafił do aresztu, a następnie usłyszał zarzut zabójstwa. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Artykuły polecane przez redakcję Wawa Info:

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News