Próba zamachu w Warszawie. Młody mężczyzna chciał wysadzić się przed komendą

Autor Julian Bakuła - 10 Grudnia 2020
Doszło do próby zamachu na życie funkcjonariuszy policji.Źródło: wawainfo.pl

Młody mężczyzna usiłował w weekend dokonać zamachu na życie stołecznych policjantów. Podjechał samochodem pod komendę policji, wielokrotnie używając klaksonu, aby zwabić tam jak najwięcej funkcjonariuszy, a następnie zdetonować auto.

Próba zamachu przed komendą policji

W weekend w Warszawie doszło do próby zamachu. Jak informuje stołeczna policja, 23-latek usiłował zabić funkcjonariuszy, detonując samochód przed komendą policji.

Mężczyzna w weekend podjechał pod jeden z komisariatów. Była noc, zaczął wielokrotnie używać klaksonu. W ten sposób chciał ściągnąć w okolice auta jak najwięcej policjantów. Na całe szczęście nie doszło do eksplozji. Mężczyzna został obezwładniony. Trafił do policyjnego aresztu - czytamy we wpisie Komendy Stołecznej Policji na Twitterze.

Zastosowano areszt zapobiegawczy

Według policji zabezpieczone materiały jednoznacznie wskazują, że 23-latek chciał dokonać zamachu.

Materiały zabezpieczone do sprawy wskazują jednoznacznie na planowanie zabójstwa policjantów. Zdecydowane kroki podjęła prokuratura. Wnioskowano o areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku, stosując taki środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy - czytamy w kolejnym wpisie stołecznej policji.

Pokłosie hejtu na policję?

Stołeczna policja sugeruje także, że próba zamachu na życie funkcjonariuszy wiąże się z "niebywałym hejtem" kierowanym w ostatnich tygodniach do policjantów.

Mieliśmy do czynienia z groźbami, które były kierowane nie tylko do nich, ale również ich rodzin. Tym razem mamy jednak do czynienia z realnym zagrożeniem życia policjantów - napisała stołeczna policja na Twitterze.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego czynu

Prokuratura okręgowa odmawia ujawniania szczegółów dotyczących sprawy, potwierdzając jedynie, że do zdarzenia doszło nocą z 5 na 6 grudnia.

- Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariuszy policji, został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do zarzucanego czynu. Złożył obszerne wyjaśnienia, których treść została objęta tajemnicą śledztwa. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny trzymiesięcznego aresztu zapobiegawczego - wyjaśnia rzecznik prokuratury okręgowej Aleksandra Skrzyniarz.

Dzisiaj od 17 blokada centrum Warszawy. Domagają się zmian od władz, działać należy natychmiastDzisiaj od 17 blokada centrum Warszawy. Domagają się zmian od władz, działać należy natychmiastCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także, jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News