Bezczelna kradzież na "kolec". Złodzieje mieli pecha, nie przewidzieli kto ich obserwuje

Autor Alicja Guz - 13 Czerwca 2020
zatrzymany mężczyznaŹródło: policja

Funkcjonariusze ursynowskiej policji zatrzymali trzech obywateli Gruzji, którzy są podejrzani o kradzież metodą "na kolec". Jak podaje policja, 34-latek i jego dwaj starsi wspólnicy najpierw przebili oponę w fordzie, a następnie skodą fabią jechali za pokrzywdzonym. Kiedy ten zajął się wymianą koła, mężczyźni zabrali mu saszetkę z dokumentami i telefonem komórkowym, po czym odjechali. W pobliżu byli jednak kryminalni, którzy widząc zdarzenie, zatrzymali uciekających mężczyzn.

Próba kradzieży "na kolec"

Jak podaje ursynowska policja, 34-letni mężczyzna oraz jego dwaj o rok starsi wspólnicy wsiedli do skody należącej do jednego z i pojechali na parking w rejon marketu budowlanego przy ul. Puławskiej. Na miejscu przebili oponę w osobowym fordzie i podjęli obserwację. - Kiedy właściciel samochodu wyszedł z zakupów, nie zwrócił uwagi, że ma przebite tylne lewe koło. Wsiadł do samochodu i ruszył ulicami Ursynowa. Podejrzani pojechali za nim. Kierowca forda zatrzymał się w pewnym momencie i ujawnił uszkodzenie. Chwilę później wziął się za wymianę opony. W tym czasie ze skody wysiało dwóch Gruzinów i wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego, zabrali mu z siedzenia saszetkę z portfelem, dokumentami, kluczami do mieszkania oraz telefonem komórkowym - tłumaczy podkom. Robert Koniuszy z ursynowskiej policji.

Dzisiaj grzeje:
1. 20 linii tramwajowych pojedzie szybciej. Będą zmiany w sygnalizacjach na skrzyżowaniach
2. Już jutro Lidl będzie rozdawał złoty trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiem

Kryminalni byli na miejscu

Trzej Gruzini nie wiedzieli jednak, że w ich pobliżu są policjanci realizujący zadania służbowe. - Gdy funkcjonariusze zobaczyli, co się dzieje w zasięgu ich wzroku, powiadomili swoich kolegów, aby udzielili im wsparcia w ewentualnym pościgu. Następnie ruszyli za mężczyznami, którzy po kradzieży wsiedli do samochodu i odjechali - opowiada podkom. Robert Koniuszy. - Mimo wyraźny sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się do kontroli kierowca skody nie zamierzał tego zrobić. Przyspieszał i próbował uciec. Drogę zajechał mu drugi nieoznakowany radiowóz policyjny, ale i to do końca nie przekonał jednego z podejrzanych. Chcąc wydostać się z potrzasku, wjechał w drzwi policyjnego auta, uszkadzając je - dodaje. Trzej zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Gruzini usłyszeli zarzuty

Jak poinformowała policja jeden z zatrzymanych mężczyzn był już karany za takie samo przestępstwo. Tydzień wcześniej opuścił zakład karny. Zatrzymani Gruzini usłyszeli prokuratorskie zarzuty i na wniosek policjantów oraz prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznych aresztów. Mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia.

Mocne słowa Szumowskiego w RMF FM. Minister nie wyklucza powrotu obostrzeńMocne słowa Szumowskiego w RMF FM. Minister nie wyklucza powrotu obostrzeńCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Macie konto w PKO BP, czy Santanderze? Banki wydają ostrzeżenia, pieniądze znikają z kont a oszuści są coraz bardziej przebiegli
  2. Tajemnica Adama Małysza po latach wyszła na jaw. Wszystko zdradziła jego żona, fani poznali prawdę (FOTO)
  3. IMGW wydało pilne alerty. Lepiej nie wychodzić z domu
  4. Prognoza pogody na Boże Ciało. Nie mamy dobrych wieści
  5. Awaria wodociągów, duża dzielnica bez wody. Utrudnienia potrwają kilkanaście godzin
  6. Nie zobaczymy Kingi Rusin w uwielbianym programie TVN. Podano smutny powód, widzowie zaleją się łzami
Kampania prezydenta Warszawy nabiera tempa. Trzaskowski przedstawił hasło wyborczeKampania prezydenta Warszawy nabiera tempa. Trzaskowski przedstawił hasło wyborczeCzytaj dalej

Następny artykuł