Włamywali się do samochodów, kradli wyposażenie. Policja zatrzymała sześć osób

Autor Mateusz Dolak - 9 Lutego 2021
Policja zatrzymała włamywaczyŹródło: policja

Policja rozbiła szajkę zajmującą się włamaniami do samochodów i kradzieżami. Sześciu obywateli Gruzji najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Kradzieże na Pradze-Północ

Mieszkańcy Pragi-Północ od dłuższego czasu nie spali spokojnie. Grupa włamywaczy do aut skutecznie spędzała im sen z powiek. Bandyci wybijali szyby w samochodach, wyrywali klamki i kradli wszystko co było w środku. Łupem padły głównie torebki, dokumenty, telefony, pieniądze i biżuteria.

Sprawa była na tyle poważna i uciążliwa, że zajęła się nią grupa "Skorpion" z policji. Funkcjonariusze dzięki zeznaniom świadków i nagraniom z monitoringów sporządzili rysopis sprawców. Kiedy wiedzieli kogo mają szukać, rozpoczęli swoje działania.

Kryminalni bardzo szybko dowiedzieli się jakim pojazdem poruszają się podejrzani. Dzięki temu mogli podjąć obserwację bandytów i przyłapać ich na gorącym uczynku.

Woda zalała Dworzec CentralnyWoda zalała Dworzec CentralnyCzytaj dalej

Sześć osób

- Wykonane ustalenia doprowadziły na jeden z parkingów przy ul. Wojnickiej. Tam przy zaparkowanym renault policjanci zauważyli poszukiwanych mężczyzn, którzy wyrwali z pojazdu klamkę i zabrali z jego wnętrza torebkę. Kryminalni postanowili podjąć wobec nich interwencję. Podejrzani próbowali uciec, jednak dzięki skutecznym działaniom już po chwili byli zatrzymani - relacjonowała mł. asp. Irmina Sulich z komendy na Pradze-Północ.

Okazało się, że wszyscy byli obywatelami Gruzji. Po zakuciu w kajdanki zostali zabrani do radiowozów i przewiezieni na komendę przy ulicy Jagiellońskiej.

Do 10 lat więzienia

Sprawą zajęła się prokuratura. Śledczy przesłuchali mężczyzn i postawili im zarzuty. Sześciu obcokrajowców usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem do bmw i renault i spowodowanie strat w wysokości 4 tysięcy złotych.

Na tym sprawa się jednak nie zakończyła. - Policjanci skontrolowali pobliskie lombardy i odnaleźli skradzioną przez mężczyzn bransoletkę. Podczas przeszukania pomieszczeń w których zamieszkiwali zatrzymani, kryminalni ujawnili wiele narzędzi, które mogły im posłużyć do popełnienia przestępstwa - podsumowała Sulich.

Prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sędzia przychylił się do wniosku i zdecydował, że mężczyźni spędzą 3 miesiące w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, petronews.pl
zdjęcie główne : UM Płock

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News