Policja wtargnęła o świcie do domu protestującego. Chodzi o napis na Pomniku Smoleńskim

Autor Julian Bakuła - 8 Grudnia 2020
Nieoficjalnie: policja zatrzymała o świcie osobę podejrzewaną o umieszczenie napisu na Pomniku Smoleńskim.Źródło: wawainfo.pl

Według nieoficjalnych doniesień we wtorek (08.12.) rano policja wtargnęła do mieszkania jednej z protestujących kobiet, dokonując jej zatrzymania. Prawdopodobnie ma to związek z umieszczeniem napisu "Aborcja jest ok" na Pomniku Smoleńskim na placu Piłsudskiego.

Ania nie żyje, jej chłopak przyznał się do morderstwa. Właśnie usłyszał zarzuty, są nowe ustaleniaAnia nie żyje, jej chłopak przyznał się do morderstwa. Właśnie usłyszał zarzuty, są nowe ustaleniaCzytaj dalej

Nieoficjalnie: z rana policja wtargnęła do mieszkania

Według nieoficjalnych doniesień, do których dotarł reporter wawainfo.pl, o godzinie 6 rano we wtorek policja wtargnęła do mieszkania jednej z protestujących kobiet, którą zatrzymała i przewiozła na komendę policji przy ul. Wilczej.

Prawdopodobnie zatrzymanie ma związek z umieszczeniem napisu "Aborcja jest ok" na przypominającym schody Pomniku Smoleńskim na placu Piłsudskiego. Zatrzymana osoba otrzymała już pomoc prawną, jednak pozostaje pytanie, czy tego rodzaju działanie policji jest adekwatne to sytuacji.

Zatrzymania za napisy były bezzasadne

- Jedyne, co mogę powiedzieć z uwagi na fakt, że postępowanie i czynności są w toku, to jest to, że policjanci zatrzymali jedną osobę - powiedział w rozmowie z wawainfo.pl podinsp. Robert Szumiata z komendy policji przy ul. Wilczej.

Tego rodzaju działania policji mogą budzić tym większe wątpliwości, że rozpatrując sprawę zatrzymania aktywistki Marty Puczyńskiej pod podobnym zarzutem - wypisania imion dzieci, które popełniły samobójstwo z powodu homofobicznego otoczenia, na gmachu MEN - Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uznał, że "nie wystąpiły przesłanki uzasadniające zarządzenie zatrzymania".

- Budzenie o szóstej rano było zdecydowanie niezasadne. Tak uznał sąd - przywoływała słowa Puczyńskiej Gazeta Wyborcza.

Policjanci interweniowali pod Pomnikiem Smoleńskim

Zatrzymanie może być związane z sytuacją, która miała miejsce pod koniec listopada. To właśnie wówczas policja została pilnie wezwana pod pomnik ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Zanim na miejscu pojawili się funkcjonariusze, ktoś zdążył namalować na nim napis.

21 listopada media obiegła wiadomość o zdewastowaniu Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Na znajdującym się na placu Piłsudskiego pomniku ktoś napisał: "Aborcja jest OK". Na miejsce została wezwana policja. - Funkcjonariusze dostali wezwanie w nocy - poinformował asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Dość szybko napis został usunięty przez zarządcę terenu.

„Żegnaj aniołku”. Cała Polska wstrząśnięta zabójstwem 16-letniej Ani„Żegnaj aniołku”. Cała Polska wstrząśnięta zabójstwem 16-letniej AniCzytaj dalej

Policja i prokuratura "niczego się nie nauczyły"

O sprawie zatrzymania "pewnej dwudziestolatki z Warszawy" poinformował na Facebooku także kolektyw Szpila, który także podważa zasadność tego rodzaju zatrzymań, sugerując, że są one formą zastraszania osób krytycznie wobec rządu.

"Jak widać ani policja, ani prokuratura niczego się nie nauczyły po historiach z sierpnia i października, i dalej stosują metody wyciągania nas rano z łóżek. Przypomnijmy, że poprzednie zatrzymania ws. pomników oraz napisów na murach MEN skończyły się uznaniem przez sąd za niezasadne! Oznacza to tylko tyle, że działania policji mają nas tylko zastraszyć i złamać" - czytamy we wpisie. Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił także wniosek o areszt dla Izabeli O. zatrzymanej za rzekomą czynną napaść na funkcjonariusza i udział w zbiegowisku.

Uwaga! Dzisiaj o 6 rano policja wkroczyła do mieszkania pewnej dwudziestolatki z Warszawy. Została zatrzymana i...

Opublikowany przez Szpila Poniedziałek, 7 grudnia 2020

Rafał Trzaskowski nocą opublikował apel do Polaków. Akcja zacznie się jutro i potrwa trzy dniRafał Trzaskowski nocą opublikował apel do Polaków. Akcja zacznie się jutro i potrwa trzy dniCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News