Oblał wszystko benzyną i chciał się podpalić. Policjanci przeszkodzili mu w ostatniej chwili

Autor Julian Bakuła - 7 Grudnia 2020
Funkcjonariusze policji z Przasnysza uratowali mężczyznę z płonącego pomieszczenia.Źródło: PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Funkcjonariusze policji z Przasnysza uratowali życie mężczyźnie, który podpalił własny dom w akcie samobójczym. 58-latek rozlewał benzynę po swojej posesji i po domu. Policjanci wyprowadzili mężczyznę z płonącego budynku.

16-letniej Ani szukała cała gmina. Tragedia. Znaleźli ją martwą w lesie16-letniej Ani szukała cała gmina. Tragedia. Znaleźli ją martwą w lesieCzytaj dalej

Rozlewał benzynę, wezwano policję

W środę (02.12.) po południu funkcjonariusze z komendy powiatowej policji w Przasnyszu otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który biegał po swojej posesji, rozlewając benzynę wokół domu i grożąc podpaleniem budynku.

Gdy na miejsce przybyła policja, budynek stał w płomieniach.

Zobacz także: Tragedia w Legnicy. Nie żyje 8-miesięczny Szymon. Zatrzymano jego rodziców

Chciał spłonąć wraz z budynkiem

- St. sierż. Paweł Lipka i st. sierż. Grzegorz Opalach bez wahania wbiegli do płonącego domu. W jednym z pomieszczeń, które już było ogarnięte płomieniami, odnaleźli 58-letniego mężczyznę, który rozlewał łatwopalną substancję - relacjonuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak z komendy powiatowej policji w Przasnyszu.

Zobacz także: Kaufland podjął istotną decyzję. Jeden produkt na cenzurowanym

Widok spieszących mu na ratunek funkcjonariuszy policji wcale nie uradował mężczyzny, który miał krzyczeć, że chce spłonąć wraz z budynkiem i opierał się policjantom, którzy próbowali udzielić mu pomocy.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Policja uratowała go wbrew jego woli

- Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia mężczyzny, policjanci przy użyciu siły fizycznej wyprowadzili mężczyznę na zewnątrz palącego się pomieszczenia. Wspólnie ze strażakami z PSP w Przasnyszu udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia- czytamy w relacji asp. szt. Błaszczaka.

Następnie mężczyzna został przewieziony do szpitala w Przasnyszu.

„Żegnaj aniołku”. Cała Polska wstrząśnięta zabójstwem 16-letniej Ani„Żegnaj aniołku”. Cała Polska wstrząśnięta zabójstwem 16-letniej AniCzytaj dalej

Pożar podczas Marszu Niepodległości 2020

W listopadzie obficie relacjonowaliśmy na wawainfo.pl sprawę podpalenia mieszkania w Alei 3 Maja podczas Marszu Niepodległości 2020. Do zaprószenia ognia w mieszkaniu doszło najprawdopodobniej wskutek rzucenia racy na jego balkon.

Raca miała prawdopodobnie za swój cel położone wyżej mieszkanie, na którego balkonie widoczne były symbole Strajku Kobiet i powiewała tęczowa flaga. Zatrzymany w związku z podpaleniem 36-letni mężczyzna - który szykował się do wyjazdu z kraju - nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Gigantyczna awaria w Warszawie. Kilkanaście ulic nie ma wodyGigantyczna awaria w Warszawie. Kilkanaście ulic nie ma wodyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News