Zniszczono pomnik kultowego aktora w Mińsku Mazowieckim. Zrobiono to "dla zabawy"

Autor Kamil Matuszak - 5 Lutego 2021
Zniszczony pomnik w Mińsku MazowieckimŹródło: kppminsk.policja.waw.pl

Policja poinformowała, że zniszczono pomnik znanego aktora Jana Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim. Jak przekazano, do aktu wandalizmu przyznał się 16-latek. Zrobił to "dla zabawy". Sprawą zajął się sąd rodzinny.

Zniszczono pomnik Himilsbacha

Pomnik Jana Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim został zniszczony przez 16-letniego chłopaka. Do zdarzenia miało dość w czwartek wieczorem w rodzinnym mieście aktora, gdzie przy ul. Piłsudskiego znajduje się ławeczka z jego podobizną.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim Marcin Zagórski, około godziny 21:00 dyżurny straży miejskiej otrzymał sygnał, że pomnik Jana Himilsbacha zniszczyła grupa młodych ludzi.

Strażnik miejski, który przybył na miejsce otrzymał informację, że osoby odpowiedzialne za ten akt wandalizmu wsiadły do autobusu miejskiego. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd. W środku znajdowała się grupa czterech osób w wieku od 15 do 20 lat, wśród których mundurowi zatrzymali nastolatka, który był odpowiedzialny za uszkodzenie posągu.

Pomnik Jana Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim 1

Pomnik Jana Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim 2

Pomnik Jana Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim 3

Nastolatek zrobił to dla zabawy

16-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego został spostrzeżony na monitoringu miejskim podczas dopuszczania się aktu wandalizmu. Nie miał innego wyjścia, jak tylko przyznać się do popełnionego czynu. Dodał również, co przekazał Zagórski, że zrobił to dla zabawy.

Awantura zakończyła się zabójstwem. Tragiczne zdarzenie w hostelu pracowniczym na MazowszuAwantura zakończyła się zabójstwem. Tragiczne zdarzenie w hostelu pracowniczym na MazowszuCzytaj dalej

Na miejsce zniszczonego pomnika Jana Himilsbacha udała się grupa dochodzeniowo-śledcza w celu zabezpieczenia dowodów przestępstwa. Sprawa ma zostać szczegółowo zbadana przez policjantów.

Materiały postępowania w sprawie nieletniego zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zajmie się jego sprawą.

Pomnik uszkodzono w wielu miejscach, fragmenty zostały również odłamane. Cała figura Jama Himilsbacha osunęła się na bok - dotychczas "siedział on" oparty o stolik.

Kim był Jan Himilsbach?

Jan Himilsbach (1931-1988) to polski aktor, pisarz i scenarzysta, a z zawodu także kamieniarz. Przez większość życia grał w filmach jako naturszczyk, bez oficjalnego wykształcenia aktorskiego. Pojawiał się w wielu produkcjach filmowych i serialowych w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Sławę przyniosła mu rola w filmie "Rejs" Marka Piwowskiego. Wcielił się tam w Sidorowskiego - uczestnika wycieczki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, kppminsk.policja.waw.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: kppminsk.policja.waw.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News