Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspiranta

Autor Julian Bakuła - 5 Listopada 2020
Młodszy aspirant Paweł RosińskiŹródło: KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Warszawska policja apeluje o wsparcie dla jednego z funkcjonariuszy. Mł. asp. Paweł Rosiński pilnie potrzebuje krwi z grupy 0 Rh+. Ta pomoc może uratować mu życie. Policjant znajduje się aktualnie w śpiączce farmakologicznej. Krew można oddać w dowolnym punkcie krwiodawstwa, przeznaczając ją imiennie dla Pawła Rosińskiego.

Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łezDo sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łezCzytaj dalej

Policja apeluje do ludzi dobrej woli

Policja z powiatu warszawskiego zachodniego wystosowała apel o pomoc dla jednego z członków komendy. "Zwracamy się do ludzi dobrej woli, aby oddawali krew w każdym szpitalu, a szczególnie w Nowym Dworze Mazowieckim (ul. Paderewskiego 8), w godz. 7-13, z dopiskiem: dla Pawła Rosińskiego" - czytamy w opublikowanym we wtorek komunikacie.

Mł. asp. Paweł Rosiński, na co dzień pracujący w Wydziale Ruchu Drogowego KPP powiatu warszawskiego zachodniego, przebywa aktualnie w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim pogrążony w śpiączce farmakologicznej. Pilnie potrzebuje krwi z grupy 0 Rh+, która może uratować mu życie.

Krew można oddać w każdym punkcie krwiodawstwa

"Paweł jest policjantem z 13-letnim stażem. Jest kochającym ojcem i mężem. Zwykle to on pomaga innym, teraz to on potrzebuje pomocy" - napisała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. Krew z grupy 0 Rh+ dla mł. asp. Rosińskiego można oddać w każdym punkcie krwiodawstwa, imiennie przeznaczając krew dla znajdującego się w śpiączce funkcjonariusza. Wystarczy dopisek: "dla Pawła Rosińskiego".

"Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących jej chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej, czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg. Krwi nie da się wyprodukować, lecz można się nią podzielić i w taki sposób okazać pomoc naszemu koledze" - dodaje podinsp. Gromek-Oćwieja.

młodszy aspirant Paweł Rosiński

[Młodszy aspirant Paweł Rosiński - Źródło zdjęcia: KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego]

Dzisiaj grzeje:
1.Z ostatniej chwili: struga wody wystrzeliła na kilka metrów. Leje się na główną ulicę
2. Jest potwierdzenie TVN. Od dzisiaj zakaz wjazdu dla Polaków do jednego kraju
3. Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łez

Profesor nie wpuścił na wykład studentów. Skandal na UW, wszystko dlatego, że mieli logo strajku kobietProfesor nie wpuścił na wykład studentów. Skandal na UW, wszystko dlatego, że mieli logo strajku kobietCzytaj dalej

Warszawiacy oddają krew

Oddawanie krwi - dla większości z nas niestanowiące żadnego zagrożenia zdrowotnego - niejednokrotnie może przyczynić się do uratowania wielu istnień ludzkich. W dobie pandemii niektórzy mogą jednak rezygnować z tej formy pomocy w obawie przed tłokiem czy niedochowywaniem standardów sanitarnych w stacjach krwiodawstwa.

Obawy te nie znajdują jednak pokrycia w rzeczywistości. W marcu informowaliśmy na Wawa Info o warszawiakach oddających krew w stacji krwiodawstwa na Saskiej Kępie, przed którą tworzyły się długie kolejki. Wynikały one nie tyle z nadmiaru chętnych, ile właśnie z dbałości o przestrzeganie wytycznych sanitarnych, w tym przede wszystkim o zachowywanie dystansu.

W dobie pandemii ilość dawców krwi zmalała

Pandemia koronawirusa wywarła jednak zauważalny wpływ na ilość osób oddających w Polsce krew dla potrzebujących pacjentów. W marcu mowa była o spadku ilości dawców aż o 60 procent.

Na szczęście nie słabną wysiłki, aby uświadomić Polaków co do wagi tego niewiele kosztującego nas gestu, który potrafi uratować ludzkie życie. Przykładem może być zorganizowana 9 października przez mazowiecką policję akcja krwiodawstwa pod nazwą "Siła w jedności", w trakcie której oddano 20 litrów krwi.

"Podczas dzisiejszej akcji nie zabrakło osób chętnych do pomocy osobom potrzebującym krwi – szczególnie widoczni byli mundurowi: policjanci, wojskowi, służba więzienna oraz ratownicy medyczni" - relacjonował asp. Krzysztof Kolator z policji w Ostrołęce.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Z ostatniej chwili: struga wody wystrzeliła na kilka metrów. Leje się na główną ulicęZ ostatniej chwili: struga wody wystrzeliła na kilka metrów. Leje się na główną ulicęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalna wiadomość dla osób płacących składki do ZUS. Rząd postawił sprawę jasno
  2. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  3. Pilna decyzja Rafała Trzaskowskiego. Zwolnienia w ratuszu, pracę stracił wiceprezydent
  4. Paraliż centrum Warszawy. Niespodziewane wydarzenie w stolicy, na miejsce natychmiast ruszyła policja
  5. Premier przed chwilą ogłosił nowe restrykcje. Zamknięte galerie handlowe, kina i obiekty kultury
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Tomasz Hajto ujawnił druzgocącą informację. Chodzi o jego córkę, dostaje skandaliczne wiadomości

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News