Okradał przychodnię, sprzęt medyczny sprzedawał w internecie. Dał zaskoczyć się policji

Autor Alicja Guz - 4 Września 2020
policja zatrzymała złodziej alekówŹródło: KRP IV Bemowo, Wola

Policja zatrzymała mężczyznę, który okradał przychodnię. Łupem 44-latka był sprzęt i materiały medyczne o wartości niemalże 60 tysięcy złotych. Mężczyzna oferował skradzione rzeczy na portalach społecznościowych.

Policja zatrzymała złodzieja sprzętu medycznego

Policja zatrzymała na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. - Kilka dni temu policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zorganizowali zasadzkę w jednej z przychodni medycznej. Operacyjni ustalili, że mężczyzna miał umawiać się kilka razy tego samego dnia do różnych specjalistów. Podczas wizyty w przychodni wykorzystywał nieuwagę pracowników i kradł sprzęt i materiały medyczne. Był to głównie sprzęt stomatologiczny o łącznej wartości niemalże 60 tysięcy złotych - poinformowała kom. Marta Sulowska z wolskiej policji.

policja odzyskała skradziony sprzęt medyczny

policja odzyskała skradziony sprzęt medyczny

Dzisiaj grzeje:
1. Pociąg metra z pasażerami od 30 minut stoi w tunelu. Ludzie są uwięzieni, nie mogą wyjść
2. Złe wieści dla klientów polskich banków. Poczują konsekwencje decyzji NBP

Złapany na gorącym uczynku

Jak poinformowała wolska policja, podczas zaplanowanej zasadzki w jednym z pomieszczeń mężczyzna pakował sprzęt medyczny do swojej torby. Wówczas 44-latek został zatrzymany. - Niczego się nie spodziewał i był zaskoczony takim obrotem sprawy. Okazało się, że do podobnych zdarzeń dochodziło już wcześniej w przychodniach na terenie Warszawy - wyjaśniła kom. Marta Sulowska.

Marek zostawił list pożegnalny i nagle zniknął. Rodzina poprosiła o pomoc policję, właśnie wydano apelMarek zostawił list pożegnalny i nagle zniknął. Rodzina poprosiła o pomoc policję, właśnie wydano apelCzytaj dalej

Skradziony sprzęt sprzedawał w sieci

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny policjanci znaleźli narzędzia i sprzęt medyczny, płyny medyczne oraz substancje psychotropowe w ilości ponad 1400 sztuk tabletek, które znajdowały się w kartonach w całym mieszkaniu. - Policjanci ustalili również, że 44-latek zamieszczał na portalach społecznościowych ogłoszenia o sprzedaży skradzionego sprzętu medycznego, który był oferowany za drobne kwoty. W taki sposób z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania - poinformowała kom. Marta Sulowska.

Mężczyzna usłyszał zarzuty

Jak podaje policja, materiał dowodowy został już zgromadzony, a zatrzymany mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów - cztery dotyczące kradzieży, jeden posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sabotaż czy akt terrorystyczny? Co wydarzyło się w Sabotaż czy akt terrorystyczny? Co wydarzyło się w "Czajce"? Jest zawiadomienie do prokuraturyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robią
  2. Ludzie wyszli na ulice, mają dość, zebrali się pod Pałacem Prezydenckim. O co chodzi?
  3. Z ostatniej chwili: policja weszła do stołecznego ratusza. Funkcjonariusze szukają i zabezpieczają dokumenty
  4. Uczniowie nie chcieli wejść do szkoły, dyrektorka nagle zasłabła. Co się wydarzyło?
  5. Pilne ostrzeżenie GIS, chodzi o mięso drobiowe. Jego spożycie może prowadzić do poważnej choroby
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy
Była w Warszawie, jest już w Płocku. Sytuacja jest coraz gorszaByła w Warszawie, jest już w Płocku. Sytuacja jest coraz gorszaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News