Makabra pod Warszawą. W workach na śmieci znaleźli ludzkie szczątki, wiadomo do kogo należały

Autor Julian Bakuła - 1 Grudnia 2020
Otwocka policja poinformowała o makabrycznym odkryciu.Źródło: Piotr Molecki/East News

Makabryczne odkrycie policji może nam przywodzić na myśl opowieści grozy. Mężczyzna udał się na cmentarz, odkrył grób i wykopał z niego zwłoki. Przeszukanie mieszkania mężczyzny przyniosło kolejne drastyczne ustalenia.

Wiemy, ile kosztuje utrzymanie pacjenta Szpitala Narodowego. Niedorzeczne kwoty, na efekty czekamyWiemy, ile kosztuje utrzymanie pacjenta Szpitala Narodowego. Niedorzeczne kwoty, na efekty czekamyCzytaj dalej

Makabryczne odkrycie policji w Karczewie

Funkcjonariusze policji z Karczewa dokonali w miniony wtorek makabrycznego odkrycia. Z ustaleń śledczych wynikało, że jakiś czas temu 41-letni mieszkaniec Warszawy udał się na cmentarz i wykopał z grobu zwłoki własnego ojca.

"41-latek był mocno zszokowany wizytą policjantów i próbował tłumaczyć, że jego ojciec żyje i aktualnie przebywa za granicą, więc nie może posiadać jego kości" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Mężczyzna podejrzany o znieważenie miejsca pochówku swojego ojca oraz zbezczeszczenie zwłok usłyszał łącznie 5 zarzutów.

Policja ludzkie kości

Znieważył miejsce pochówku

W toku przeszukania mieszkania 41-latka odnaleziono kilka woreczków foliowych z białą substancją. Mężczyzna stwierdził, że jest to posiadana przez niego na własny użytek amfetamina. Nie było to jednak ostatnie szokujące znalezisko, na jakie natrafiła w mieszkaniu 41-latka policja.

"Jednak to nie był koniec czynności śledczych. Funkcjonariusze w piwnicy ujawnili worki na śmieci, w których jak się okazało znajdowały się ludzkie kości" - relacjonuje sierż. sztab. Paulina Harabin. Odnalezione przez policję ludzkie kości zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej.

Policja ludzkie kości

Policja ludzkie kości

Teksty wybrane dla Ciebie:

Znieważanie zwłok, ograbienie grobu

Do występu mężczyzny zatrzymanego przez policję z Karczewa stosuje artykuł 262 Kodeksu karnego: "§ 1. Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Kto ograbia zwłoki, grób lub inne miejsce spoczynku zmarłego, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

Wbrew pozorom nie jest to wcale tak rzadkie i niespotykane przestępstwo. Statystyki policyjne wskazują, że co roku dochodzi do kilkuset tego rodzaju aktów. Przykładowo w roku 2013 stwierdzono aż 1515 tego rodzaju przestępstw.

Gigantyczne kolejki przed warszawskim Primarkiem. W sieci pojawiło się wideoGigantyczne kolejki przed warszawskim Primarkiem. W sieci pojawiło się wideoCzytaj dalej

Brutalne morderstwo w Otwocku

We wrześniu przytaczaliśmy inną, jeszcze bardziej porażającą relację z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Dnia 28 lipca przy ul. Wiązowskiej w Otwocku zginęła w wypadku drogowym 29-letnia Patrycja. O śmiertelne potrącenie kobiety jej partner oskarżył pirata drogowego.

Funkcjonariusze policji odkryli jednak, że mężczyzna kłamał. Za śmierć Patrycji odpowiedzialny był prawdopodobnie partner Patrycji, a w morderstwie miała mu pomóc 39-letnia znajoma, Iwona S.

Zacznie się już dzisiaj w nocy. Warszawa podjęła decyzjęZacznie się już dzisiaj w nocy. Warszawa podjęła decyzjęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News