Właśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleni

Autor Karolina Kraushar - 12 Sierpnia 2020
Polacy usłyszeli rekomendacje GISŹródło: Pixabay

Polacy mogą nie być zadowoleni. Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią sezon zachorowań na grypę oraz druga fala epidemii koronawirusa. Główny Inspektorat Sanitarny zachęca do szczepień przeciwko grypie. GIS podkreśla, że są uznaną i zalecaną przez autorytety naukową metodą profilaktyki, zmniejsza również ryzyko powikłań po przebytej grypie.

Polacy usłyszeli rekomendacje GIS

Polacy zdaniem GIS powinni zaszczepić się przeciwko grypie. - Zgodnie z zapowiedziami medycznych środowisk naukowych, jesień 2020 może być tym czasem, kiedy, jako kraj, będziemy musieli się zmierzyć z II falą epidemii COVID-19 - czytamy w komunikacie GIS. Jesień to również czas, w którym odnotowuje się więcej zachorowań na grypę.

1. Rafał Trzaskowski nie mógł dłużej zwlekać. Nikt się nie spodziewał takiej decyzji
2. Jeden z popularniejszych banków w tarapatach. Niemal 400 spraw w sądzie

Wyzwanie dla medyków

Nałożenie się wzmożonych zachorowań na grypę z drugą fala epidemii koronawirusa, będzie niecodziennym wyzwaniem dla służb medycznych. - Przemawia za tym, chociażby podobieństwo objawów chorobowych, a w związku z tym konieczność precyzyjnej diagnostyki, co jest warunkiem niezbędnym dla późniejszego doboru metod leczenia, a w konsekwencji powodzenia procesu terapeutycznego - brzmi komunikat GIS.

Czy Polacy będą się szczepić?

Naukowcy w dalszym ciągu poszukują metod profilaktyki przed SARS-CoV-2, jednak sposób ochrony przed grypą jest już dostępna, to szczepionka. - Jako Główny Inspektor Sanitarny i Konsultant Krajowy w dziedzinie Zdrowia Publicznego gorąco zachęcam do szczepienia się przeciw grypie, zwłaszcza w czasie pandemii - rekomenduje szczepienie GIS.

Czy Polacy będą “bezpieczni”?

GIS informuje, że osoby zaszczepione na grypę, mogą być bardziej odporna na zakażenie koronawirusem. Ostrzega również, że zakażenie grypą może zwiększyć ryzyko infekcji SARS-CoV-2. - Od każdego z Państwa, od każdej pojedynczej osoby, która wzmocni swoją odporność poprzez szczepienia, w jakiejś mierze zależy zdrowie nas wszystkich. Jeśli Państwo będziecie „bezpieczni”, bezpieczne będzie również Wasze otoczenie - zachęca do szczepień GIS.

Niebywałe, co planują zrobić ze słoniami z warszawskiego ZOO. Wielu złapie się za głowyNiebywałe, co planują zrobić ze słoniami z warszawskiego ZOO. Wielu złapie się za głowyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamknij i zasłoń okna, nie wychodź z domu nieprzygotowany. Sytuacja da w kość tysiącom Polek i Polaków
  2. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą
  3. Właśnie podano dramatyczne informacje. Ciężarówka wjechała w robotników drogowych, są ofiary
  4. Wyszła na jaw porażająca prawda o komunikacji miejskiej. Okropne, odechciewa się wsiadać
  5. Wreszcie, zaczyna się już dziś. Tysiące warszawiaków długo czekało
  6. Nowa lista czerwonych i żółtych powiatów. Jest spore zaskoczenie
Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc dla ofiary wypadku, czeka ją poważna operacja kręgosłupa. Liczy się każdy gestZrozpaczona rodzina prosi o pomoc dla ofiary wypadku, czeka ją poważna operacja kręgosłupa. Liczy się każdy gestCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News