Pilne ostrzeżenie policji. Możecie stracić dobytek życia

Autor Mateusz Dolak - 21 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

Polacy na Facebookowych grupach ostrzegają swoich sąsiadów. Szajka złodziei grasuje w blokach i łapie za klamki w mieszkaniach. Na stronie policji pojawił się komunikat, który podpowiada jak ustrzec się przed włamywaczami. Funkcjonariusze apelują by każdy taki przypadek zgłaszać na numer alarmowy.

Polacy ofiarami włamywaczy na "klamkę"

Polacy mogą stracić dobytek życia. Od kilku miesięcy na sąsiedzkich grupach w Warszawie i całej Polsce pojawiają się wpisy ostrzegające przed włamywaczami, którzy grasują po blokach i łapią za klamki. Ich metoda jest bardzo prosta i znana od lat. Złodzieje wykorzystują nieuwagę domowników. Chodzą po klatkach schodowych i sprawdzają kto zostawił otwarte drzwi. - Na Sokratesa zdarza się to nagminnie. Widziałem kobietę w wieku +45. Najczęściej delikatnie wciskają klamkę i znikają jeśli zamknięte. Kamery i ochrona oczywiście nikogo podejrzanego nigdy nie zauważyły - czytamy na jednej z grup sąsiedzkich w Warszawie.

Dzisiaj grzeje:
1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Kobieta pokazała sąsiadom swój paragon ze sklepu. W sieci zawrzało
3. Wielkie zmiany w NFZ. Sposób funkcjonowania będzie nie do poznania

Policja ostrzega przed włamywaczami

Sytuacja jest bardzo dobrze znana policji, ale problem stanowią mieszkańcy którzy nie zgłaszają takich przypadków na numery alarmowe. Policjanci radzą abyśmy zamykali drzwi na zamek nawet jeśli jesteśmy w mieszkaniu. "Unikaj przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. Takie "dobre schowki" jak szafa z bielizną, doniczka z kwiatami, książki czy cukiernica są bardzo dobrze znane włamywaczom i penetrowane przez nich w pierwszej kolejności. Nie opowiadaj o swoim majątku w miejscach, gdzie mogą Cię słyszeć obcy. Jeżeli wyjeżdżasz na dłużej, przekaż do przechowania cenne dla Ciebie rzeczy osobom godnym zaufania. Zapisz numery fabryczne wartościowych przedmiotów (komputer, telewizor, kamera, aparat fotograficzny), oznakuj je w indywidualny, trwały sposób, niewidoczny dla złodzieja; sporządź listę, a jeżeli to możliwe, również dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów (biżuteria, antyki, cenne obrazy, stare zegarki itp.) - w przypadku kradzieży zwiększy to znacznie szansę ich odzyskania." - czytamy w komunikacie stołecznej policji.

W środku były wystraszone dzieci. Osiem osób utknęło w windzieW środku były wystraszone dzieci. Osiem osób utknęło w windzieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Bożeny Wołowicz trwa, wreszcie zapadł wyrok. "Chciałabym móc wypić kawę na tarasie, wjechać i wyjechać z domu"
  2. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość
  3. Pilne ostrzeżenie policji. Możecie stracić dobytek życia
  4. Kobiety zaatakowały policjantkę. Ogromna awantura, ranna 33-latka
  5. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  6. Steffen Möller był ulubieńcem widzów TVP. Wiemy, co się dzisiaj z nim dzieje, zdradził dobitną prawdę
Kobieta wypadła z okna na dziewiątym piętrze, nie żyje. Tragedia w WarszawieKobieta wypadła z okna na dziewiątym piętrze, nie żyje. Tragedia w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News