Przekazano wyjątkowo smutną wiadomość. Nie żyje Jerzy Madej

Autor Alicja Guz - 11 Sierpnia 2020
Jerzy MadejŹródło: gov.pl

Polacy żegnają byłego senatora. W poniedziałek 10 sierpnia w wieku 84 lat zmarł Jerzy Madej. W 2004 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Informację o śmierci polityka przekazał Senat.

Polacy żegnają polityka

Polacy pogrążeni w żałobie. Senat poinformował, że w poniedziałek 10 sierpnia w wieku 84 lat zmarł Jerzy Madej. Był senatorem I–III kadencji, który wówczas reprezentował byłe województwo koszalińskie. Jak podaje Senat: "W Senacie I kadencji zasiadał w komisjach: Gospodarki Narodowej oraz Kultury, Środków Przekazu, Nauki i Edukacji Narodowej, w II kadencji był przewodniczącym Komisji Ochrony Środowiska i członkiem Komisji Nadzwyczajnej ds. Integracji Europejskiej, a w III kadencji - członkiem komisji: Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego, Obrony Narodowej i Ochrony Środowiska. Był posłem na Sejm III kadencji".

Dzisiaj grzeje:
1. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne, nagłe ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Nie chodzi o koronawirusa
2. Potwierdzone: Rząd wprowadza nowy dodatek do emerytury. Świadczenia wystrzelą dla sporej grupy osób

Jerzy Madej nie żyje

Jerzy Madej urodził się 2 września 1935 roku. W 1958 roku ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. Z kolei 1968 roku uzyskał stopień doktora, a w 1979 roku - doktora habilitowanego. Jerzy Madej od 1956 roku pracował w Instytucie Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku. Od 1976 roku wykładał w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Koszalinie, przekształconej później w Politechnikę Koszalińską. Tam pełnił funkcje dyrektora Instytutu Budownictwa Lądowego (1978-1980), prorektora ds. nauczania i wychowania (1981-1982), kierownika Zakładu Geotechniki (1983-1991), a także dziekana Wydziału Budownictwa Lądowego (1987-1990). Co więcej, w latach 1958-1980 Jerzy Madej był członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego, a od 1981 roku należał do NSZZ "Solidarność". W 2004 roku polityk został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pilny apel Rafała Trzaskowskiego. Sprawa jest poważnaPilny apel Rafała Trzaskowskiego. Sprawa jest poważnaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii
  3. Niebywałe, policja przerwała milczenie. Jest inaczej niż wszyscy myśleli
  4. Potwierdziły się najgorsze obawy. Właśnie podano informacje, niestety nie żyje
  5. Skandal. Nie mieści się w głowie, do czego doszło po chrzcie, rodzice zdruzgotani
  6. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
W warszawskim szpitalu rodzą się W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News