1 listopada nie odwiedzimy grobów bliskich? Jest komentarz rzecznika rządu

Autor Julian Bakuła - 5 Października 2020
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa 01.11.2015 Komunalny Cmentarz Polnocny (tzw. Wolka Weglowa) - najwiekszy w stolicy, a zarazem jeden z wiekszych cmentarzy w Polsce i Europie, o powierzchni 143 ha, poіozony na polnocnych krancach dzielnicy Bielany.Źródło: Jan BIELECKI/East News

Polacy będą mogli w spokoju odwiedzić groby swoich bliskich na Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu Piotr Müller nie przewiduje zamknięcia cmentarzy na przełomie października i listopada w ramach obostrzeń mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Rodzinnym spotkaniom przy grobach powinna jednak towarzyszyć ostrożność. Rzecznik rządu zapowiedział również, że kwestia koronawirusa zostanie poruszona podczas poniedziałkowej odprawy premiera Morawieckiego z wojewodami. Müller prostuje także przeinaczane jego zdaniem słowa premiera, który latem negował zagrożenie związane z koronawirusem.

Polacy odwiedzą groby bliskich na Wszystkich Świętych

Polacy będą mogli na przełomie października i listopada bez przeszkód odwiedzić groby swoich bliskich. W poniedziałkowej wypowiedzi dla programu "Graffiti" przytaczanej przez Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller dał do zrozumienia, że rząd póki co nie planuje wprowadzać w tym okresie dodatkowych obostrzeń, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, np. zamykać cmentarzy. Szczegółowe decyzje w tej kwestii nie zostały jednak jeszcze podjęte. Mogą one zapaść podczas poniedziałkowej odprawy premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami, gdy - jak relacjonuje Müller - dyskutowane będą także kwestie związane z koronawirusem. Sytuacja epidemiczna pozostaje jednak zdaniem Müllera pod kontrolą, a druga fala epidemii jest czymś, czego rząd się spodziewał i na co był przygotowany. - Mam nadzieję, że taka sytuacja jak we Francji czy Hiszpanii nie będzie mieć w Polsce miejsca. (…) Rozważamy, by także w strefie zielonej obniżyć liczbę osób na weselach - powiedział w programie "Graffiti" przywoływany przez Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller.

Polacy powinni zachować ostrożność przy spotkaniach rodzinnych na przełomie października i listopada

Pomimo dość optymistycznego tonu swojej wypowiedzi i wyraźnych sugestii, że Polacy nie muszą obawiać się powrotu na przełomie października i listopada obostrzeń, które uniemożliwiłyby im odwiedzenie cmentarzy, rzecznik rządu Piotr Müller zaznaczył, że zalecana będzie ostrożność w kontaktach rodzinnych 1 listopada oraz w okresie poprzedzającym i następującym po Wszystkich Świętych. - Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały - przywołuje słowa rzecznika rządu wypowiedziane w programie "Graffiti" portal Polsat News. Wszystko wskazuje zatem na to, że rząd będzie chciał uniknąć powtórki z kwietnia, gdy w związku z epidemią wiele cmentarzy pozostawało zamkniętych, jednak prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedzał m.in. Powązki, co doprowadziło do problemów wizerunkowych rządu i znalazło odzwierciedlenie w piosence Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News