Policja tłumaczy się z mandatów po pogrzebie zamordowanej Kornelii. Mamy oświadczenie

Autor Julian Bakuła - 20 Maja 2020
Pogrzeb KorneliiŹródło: East News

Policja tłumaczy dlaczego ukarała osoby, które wzięły udział w manifeście antyprzemocowym po pogrzebie zamordowanej Kornelii. W oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji czytamy, że spowodowane było to względami bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Morderstwo Kornelii

16-letnia Kornelia zaginęła 11 lutego, a jej zwłoki odnaleziono 26 kwietnia. Policyjne śledztwo odsłoniło kulisy brutalnego morderstwa, którego zdaniem śledczych dopuścili się na nastolatce jej znajomi. 18 maja odbył się pogrzeb Kornelii. Zastrzeżenia wzbudziło jednak postępowanie policji po uroczystości, gdy żałobnicy chcieli przeprowadzić akcję antyprzemocową.

Dzisiaj grzeje:
1. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
2. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Mandaty

Okazuje się, że policja potraktowała zachowanie żałobników jako próbę zorganizowania zgromadzenia, co byłoby niedozwolone z powodu środków zapobiegawczych związanych z koronawirusem. Posypały się mandaty, kilka osób zaprowadzono do radiowozów. Zachowanie policji wywołało oburzenie w żałobnikach, w szczególności w matce Kornelii oraz przyjaciołach rodziny, którzy zarzucili policji uprzednią opieszałość w śledztwie i późniejszą nadgorliwość po pogrzebie.

Wyjaśnienie

W wystosowanym do naszej redakcji oświadczeniu policja tłumaczy się z podjętych działań, twierdząc, że wszelkie zastosowane środki motywowane były wyłącznie względami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemicznym. Kary nałożone na poszczególne osoby wynikać miały z tego, że nie stosowały się one do policyjnych poleceń. - Wobec siedmiu osób zastosowano przewidziane prawem środki karne. Trzy osoby ukarano mandatami karnymi, wobec dwóch osób zostały skierowane wnioski do sądu o ukaranie w zw. z art 54 kw. Natomiast wobec dwóch osób nieletnich zostały skierowane wnioski do sądu rodzinnego i dla nieletnich - napisał nadkom. Jarosław Sawicki.

Obrazy WawaINFO"Uczestnik strajku przedsiębiorców nie żyje"? Policja zabrała głos w sprawieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje


wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  2. Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofili
  3. Niepokojące zgłoszenie z autostrady. Policjanci przeszukują szpitale, szukają rannych osób
  4. "Uczestnik strajku przedsiębiorców nie żyje"? Policja zabrała głos w sprawie
  5. Akcja policji na budowie metra. Na miejscu saperzy, ewakuacja
  6. Są nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżenia
Niebezpieczne odkrycie pod Warszawą. Akcja policji potrwa kilka dniNiebezpieczne odkrycie pod Warszawą. Akcja policji potrwa kilka dniCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News