Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łez

Autor Julian Bakuła - 4 Listopada 2020
Karetka pogotowia w Warszawie (zdj. ilustracyjne)Źródło: Jan Bielecki/East News

Na portalu YouTube pojawiło się nagranie z karetki pogotowia ratunkowego, które tym razem nie ma nic wspólnego z epidemią koronawirusa. Gdy w karetce pogotowia rozładował się akumulator, tkwiący w kombinezonach ratownicy mieli ograniczone możliwości reagowania. Nie uwierzycie, kto pospieszył im z pomocą.

Jarosław Kaczyński nie ma wody. Ogromna awaria tuż przed jego domem, strumień leje się po chodnikuJarosław Kaczyński nie ma wody. Ogromna awaria tuż przed jego domem, strumień leje się po chodnikuCzytaj dalej

W karetce pogotowia wysiadł akumulator

W sieci pojawiło się kolejne nagrania z karetki pogotowia, na którym zarejestrowano rozmowę o awarii akumulatora w pojeździe. Ratownicy byli bezradni i musieli wezwać pomoc. Wszystko dlatego, że wcześniej byli u pacjenta z objawami koronawirusa i mieli na sobie kombinezony ochronne.

- Sytuacja troszeczkę kuriozalna, kompletnie niezwiązana z pacjentem, bo tutaj pani się czuje dosyć dobrze jak na lata i COVID-a i zostaje w domu - słyszymy głos ratownika medycznego na nagraniu. - Natomiast padła nam karetka. Prawdopodobnie to jest akumulator, więc tak sobie siedzimy ubrani, no i byśmy jakiegoś wsparcia potrzebowali, nie wiem, może by nas z kabli odpalić? Tylko tak jak mówię, jesteśmy przebrani i skontaminowani już - relacjonował ratownik.

Rozmowa z dyspozytornią

- Któremu zespołowi padł akumulator? Objaw jest taki, że nie chce odpalić? - słyszymy na nagraniu głos należący prawdopodobnie do dyspozytora.

- On po prostu się tak dusi, krztusi, jakby mu właśnie brakowało mocy. Dodatkowo cały system w karetce po prostu się wyłączył. Podejrzewamy, że to jest po prostu akumulator - odpowiada ratownik pogotowia.

Dzisiaj grzeje:
1.Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
2. Coś podobnego, prawda o Jarosławie Kaczyńskim wyszła na jaw. Mało kto ją zna. Wszystko się działo podczas rodzinnych wycieczek poza miasto
3. Uwaga, zamykają stacje metra. Będą duże utrudnienia, już planują zastępcze autobusy

Pilna decyzja Rafała Trzaskowskiego. Zwolnienia w ratuszu, pracę stracił wiceprezydentPilna decyzja Rafała Trzaskowskiego. Zwolnienia w ratuszu, pracę stracił wiceprezydentCzytaj dalej

"Flaszkę szykujcie, kable się znajdą"

W kolejnych fragmentach nagrania słyszymy konsultacje między załogą pogotowia ratunkowego a dyspozytornią. Ratownicy podają adres przy ul. Filtrowej, gdzie mają oczekiwać na pomoc innej załogi pogotowia ratunkowego. - Macie kable? Czy będziemy po prostu pchać w sześciu chłopa? - upewniają się jeszcze.

- Tam flaszkę szykujcie, kable się znajdą - odpowiada dyspozytornia.

Pomogła osoba nasłuchująca przez Zello

- Czeka na was schłodzona, zapraszamy - mówi ratownik pogotowia. Nagle następuje jednak niespodziewany zwrot. Okazuje się, że na pomoc ratownikom pogotowia pospieszyła osoba postronna. Autor nagrania, które pojawiło się na YouTube twierdzi, że prowadziła ona nasłuch ich rozmowy przez aplikację Zello.

- Jakiś postronny człowiek przyjechał do nas z kablami, żyjemy, działamy - słyszymy chwilę później na nagraniu. - Więc dziękujemy bardzo za chęci, flaszeczkę wypijemy w waszym imieniu - kwituje ratownik pogotowia.

- Żebyście się porzygali - pada na końcu rozmowy.

Profesor nie wpuścił na wykład studentów. Skandal na UW, wszystko dlatego, że mieli logo strajku kobietProfesor nie wpuścił na wykład studentów. Skandal na UW, wszystko dlatego, że mieli logo strajku kobietCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Waloryzacja już pewna, minister potwierdziła kwoty. Wiemy, na co mogą liczyć emeryci
  2. Policjanci podejrzewali porwanie - prawda była zupełnie inna
  3. Pilne ostrzeżenie, salmonella w popularnym maśle. Nie wolno go jeść, GIS wydał zalecenia
  4. Nie żyje najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Rodzice w żałobie, dziecko miało tylko 4 miesiące
  5. Monitoring nagrał nożownika z Żabki. Policja właśnie opublikowała jego zdjęcie, jest poszukiwany
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Narzeczona Artura Szpilki pokazała odważne fotki z sypialni. Drapieżna sesja zdjęciowa rozgrzeje każdego (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News