Chwile grozy w Warszawie. Są nagrania, noc przyniosła ogrom zniszczeń

Autor Aleksandra Olbryt - 31 Sierpnia 2020
burzaŹródło: Fot. pixabay.com/ jdblack

Pogoda w Warszawie w nocy z niedzieli na poniedziałek przyniosła mieszkańcom sporą dawkę niepokoju. Błyskało się niesamowicie, można było mówić o prawdziwej ścianie deszczu, która utrudniała kierowcom poruszanie się po ulicach. Mieliśmy do czynienia z tak zwanym "bow echo", czyli charakterystycznym łukiem, który wytwarza bardzo silny wiatr. Obserwowaliśmy setki wyładowań na minutę. Było naprawdę groźnie.

Pogoda w Warszawie: ponad pół tysiąca interwencji w jedną noc

- Przez całą noc otrzymaliśmy prawie 500 zgłoszeń. Były one dość standardowe, jak na sytuację pogodową: zawalone drzewa, zalane posesje, garaże, a nawet szkoły. Na szczęście w Warszawie nie ma osób poszkodowanych w wyniku nawałnic - przekazał redakcji Wawa Info st. kpt. Michał Konopka z zespołu prasowego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy.

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o mięso drobiowe, jego spożycie może być niebezpieczne
2. Kiedyś nazywały się całkiem inaczej. Dziś pewnie nawet ty nie pamiętasz ich starych wcieleń

RCB: tylko do północy ponad tysiąc zgłoszeń w całej Polsce

"KRAJ (stan na godz. 06.00) - w związku z burzami PSP odnotowała 1124 interwencje. Najwięcej w woj. mazowieckim - 587 oraz łódzkim - 121. Uszkodzonych zostało 7 dachów. Bez prądu pozostaje 16 tys. odbiorców, najwięcej na terenie woj. mazowieckiego - 12,5 tys. Brak osób rannych" - napisał na Twitterze Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Sytuacja jest poważna, powołano sztaby kryzysowe. Co się dzieje?Sytuacja jest poważna, powołano sztaby kryzysowe. Co się dzieje?Czytaj dalej

Utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej po burzy

Po niedzielnej burzy na ulicach Warszawy występują liczne podtopienia utrudniające przejazd samochodów i autobusów. O utrudnieniach w ruchu komunikacji informował Zarząd Transportu Miejskiego. "W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi na terenie Miasta St. Warszawy trwają poważne utrudnienia w kursowaniu komunikacji (autobusy, tramwaje oraz pociągi linii KM, SKM, WKD). Możliwe kierowania najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi oraz opóźnienia, skrócenia, odwołania" - ostrzegał mieszkańców ZTM.


IMGW: stan wody na Wiśle podniósł się o 5 cm

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w wyniku bardzo gwałtownej burzy, jaka przeszła w niedzielę wieczorem nad Warszawą, w stacji Warszawa-Filtry notowano porywy wiatru sięgające 95 km/h. Jak podał IMGW, natężenie opadów sięgało 10 mm/10 minut. "Na Bielanach spadło 22 litry deszczu. Burza kieruje się dalej na północny wschód. Po burzowych opadach stan wody w Warszawie na Wiśle "podskoczył' o 5 cm. " – podał instytut.

Armagedon w Warszawie. Wszystko pływa, ludzie trzymają okna. Sytuacja jest dramatycznaArmagedon w Warszawie. Wszystko pływa, ludzie trzymają okna. Sytuacja jest dramatycznaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakujące sceny za kulisami Pytanie na śniadanie w samym środku afery. Spodziewaliście się?
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Łowcy burz ostrzegają Polaków, sytuacja będzie dramatyczna. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła ostrzeżenia, dziś najwyższy stopień zagrożenia burzami
  4. Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Obarcza winą zmarłego prezydenta
  5. Wyższe kary za niesprzątanie po psie. Co o tym myślicie?
  6. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?
Wszystko dosłownie jest sparaliżowane. Samoloty nie latają, komunikacja ledwo kursuje. DramatWszystko dosłownie jest sparaliżowane. Samoloty nie latają, komunikacja ledwo kursuje. DramatCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News