Drogowcy rozpoczęli przygotowania do zimy. Podjęli pierwsze działania, efekty niedługo

Autor Kamil Matuszak - 30 Listopada 2020
Drogowcy rozpoczynają przygotowania do zimyŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Koniec listopada to czas, w którym pogoda w Warszawie zmienia się z jesiennej na zimową. W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi stołeczni drogowcy rozpoczynają przygotowania do działań, które mają na celu ułatwienie kierowcom podróżowania po mieście. W poniedziałek (30.11.) po raz pierwszy na ulice wyjechały posypywarki.

Już jutro w całej Warszawie. Zacznie się po zmrokuJuż jutro w całej Warszawie. Zacznie się po zmrokuCzytaj dalej

Służby drogowe przygotowują się do zimy

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję oczyszczania miasta. Zainicjowaną ją w poniedziałek 30 listopada o 5:05 - to właśnie wówczas na trasy wyjechały posypywarki. Na razie działają na warszawskich mostach, wiaduktach i ulicach takich jak np. Dolna, Belwederska czy Spacerowa.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że w tym momencie obsługuje 230 km dróg. Na drogi wyjechały w sumie 42 posypywarki, które przygotowywać będą ulice na pierwsze oznaki nadejście prawdziwej zimy.

ZDM dodał także, że przez całą dobę sprawdza stan nawierzchni ulic. Monitoruje także aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody, aby być przygotowanym na każdą okoliczność.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Mężczyzna wystawił pralkę na sprzedaż. Wystarczył jeden komentarz sąsiadów, zaczęła się awanturaMężczyzna wystawił pralkę na sprzedaż. Wystarczył jeden komentarz sąsiadów, zaczęła się awanturaCzytaj dalej

ZDM informuje o działaniach

Zarząd informuje, że jeśli sytuacja ulegnie zmianie i będzie taka potrzeba, posypywarki znów wyjadą na ulicę, by rozpocząć kolejną serię zainicjowanej właśnie akcji przygotowań do zimy.

- Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada tylko za część warszawskich ulic - czyli te, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic - przypomniał ZDM.

Rozpoczęcie przygotowań służb do nadejścia zimy wywołane jest prawdopodobnie ostatnimi prognozami pogody oraz zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i próbą uniknięcia jakichkolwiek zatorów ruchu podczas podróży z, oraz do Warszawy w okresie świąteczno-noworocznym.

Utrzymanie warszawskich dróg priorytetem

Utrzymanie warszawskich dróg w dobrej kondycji przez cały rok, a szczególnie w okresie jesienno-zimowym powinno być priorytetem zarządzających stołecznymi drogami. Doskonale wiadomo, że śliska lub mokra nawierzchnia doprowadzić możne do niebezpiecznych kolizji i wypadków, a to w konsekwencji powoduje do zatrzymania ruchu w mieście i wielkich opóźnień komunikacji miejskiej.

Dodatkowo odpowiednie utrzymanie dróg zmniejsza ryzyko niszczenia nawierzchni, a następnie remontów, które są kosztowne, a także blokują miasto na wiele tygodni.

GIS ostrzega przed salmonellą w kiełbasie. Natychmiast wezwij lekarza jeśli ją zjadłeś i źle się czujeszGIS ostrzega przed salmonellą w kiełbasie. Natychmiast wezwij lekarza jeśli ją zjadłeś i źle się czujeszCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News