Jaka będzie pogoda w zimie? IMGW pokazało prognozy. Nie mamy dobrych wiadomości

Autor - 23 Września 2020
pogoda na zimęŹródło: Pixabay

Pogoda potrafi zaskakiwać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej właśnie przedstawił prognozy na nadchodzącą zimę. Nie są to jednak dobre informacje dla fanów zimowego szaleństwa i mroźnych dni. Wszystko wskazuje na to, że czekają nas ... wyjątkowo ciepłe miesiące.

Pogoda na listopad 2020

Pogoda w tym roku zaskakiwała już nie raz. Okazuje się, że szykuje nam kolejną niespodziankę. IMGW przedstawił długoterminowe prognozy pogody na zimowe miesiące. Listopad charakteryzować się będzie średnimi temperaturami powietrza w klasie "powyżej normy" lub w górnej granicy klasy "w normie". Prognoza modelu IMGW-Reg dla Warszawy wskazuje, że stolica znajdzie się właśnie w górnej granicy klasy "w normie" i będzie wynosić ona średnio 4,2 stopnia Celsjusza. Z kolei model IMGW-Bayes wskazuje, że średnie miesięczne temperatury powietrza na przeważającym obszarze kraju będą w klasie "powyżej normy". - Średnie temperatury "w normie" prognozuje się głównie w rejonie Wrocławia, Zielonej Góry, Szczecina, Olsztyna i Suwałk, miejscami w centralnej i północnej Polsce - wyjaśnia IMGW.

prognoza temperatur w listopadzie

Dzisiaj grzeje:
1. Olbrzymie utrudnienia dla warszawiaków. Zgromadzenia sparaliżują stolicę

2. Niezbędne artykuły dla dzieci kupisz za bezcen, mamy będą zachwycone. Lidl ścina ceny o połowę, nawet 19 groszy za sztukę
3. Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Ewakuowano kilkanaście placówek na Mazowszu

Opady w listopadzie w Polsce

Jeśli chodzi o sumę miesięcznych opadów w listopadzie, sytuacja będzie podobna. "- Model IMGW-Reg dla wybranych miast w Polsce przewiduje miesięczne sumy opadów w listopadzie w klasie "powyżej normy" lub w górnej granicy klasy "w normie". Jedynie w rejonie Katowic, Gdańska i Koszalina prognozowane są sumy opadów w dolnej granicy klasy "w normie" - podaje IMGW. Podobne dane przedstawia model statystyczny IMGW-Bayes. Wskazuje on na zróżnicowane sumy opadów w listopadzie. - Opady "powyżej normy" prognozuje się w województwie wielkopolskim, zachodniopomorskim i lubuskim, a także miejscami w pozostałych częściach kraju. Sumy opadów "poniżej normy" przewidywane są przeważnie w pasie Gdańsk-Toruń- Łódź- Katowice oraz w województwie dolnośląskim, a także miejscami we wschodniej części kraju - wyjaśnia IMGW.

prognoza opadów w listopadzie

Kobieta nagle upuściła dziecko na chodnik. Porażające, była kompletnie nietrzeźwaKobieta nagle upuściła dziecko na chodnik. Porażające, była kompletnie nietrzeźwaCzytaj dalej

Pogoda na grudzień 2020

Zdaniem IMGW grudzień będzie charakteryzował się średnimi temperaturami powietrza w klasie "powyżej normy". - W rejonie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Kielc, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego średnia miesięczna temperatura powietrza może zostać przekroczona o ponad 1,0 stopień Celsjusza - podaje Instytut. W stolicy będzie zatem ona wynosić średnio 1,9 stopnie Celsjusza. Co więcej, model statystyczny IMGW-Bayes wskazuje, że średnie temperatury w grudniu będą na niemal całym obszarze kraju "powyżej normy". Temperatury "w normie" przewidywane są jedynie miejscami w południowo-zachodniej i północno-wschodniej Polsce.

prognoza temperatur w grudniu

Opady w grudniu w Polsce

- Według modelu IMGW-Reg dla wybranych miast w Polsce miesięczne sumy opadów w grudniu będą na ogół w "w normie". Sumy opadów "powyżej normy" prognozowane są w rejonie Gdańska i Białegostoku, natomiast "poniżej normy" w rejonie Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry oraz w rejonie Katowic i Kielc - informuje IMGW. Potwierdza to model statystyczny IMGW-Bayes, który przewiduje na przeważającym obszarze kraju grudniowe sumy opadów w klasie "w normie" i "poniżej normy". Opady "poniżej normy" przewidywane są na ogół na południu i miejscami na północy. Z kolei sumy opadów "poniżej normy" przewidywane są w województwie kujawsko-pomorskim i miejscami w innych częściach Polski.

prognoza opadów w grudniu

Kobieta zakażona koronawiursem poszła do sklepu. Sąd nie miał litości, własnie zapadł wyrokKobieta zakażona koronawiursem poszła do sklepu. Sąd nie miał litości, własnie zapadł wyrokCzytaj dalej

Pogoda na styczeń 2021

W styczniu średnie temperatury powietrza (według prognozy modelu IMGW-Reg) będą w normie". - Według statystycznego modelu IMGW-Bayes średnie temperatury w styczniu będą na niemal całym obszarze kraju w klasie "powyżej normy". Średnie temperatury "w normie" przewiduje się miejscami w województwie śląskim, małopolskim, podkarpackim, podlaskim i warmińsko-mazurskim - podaje IMGW. Prognozowana temperatura w Warszawie będzie zatem wynosić średnio -1,1 stopnia Celsjusza.

prognoza temperatur w styczniu

Opady w styczniu

Zdaniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej miesięczne sumy opadów w styczniu będą zróżnicowane. - Sumy opadów w klasie "powyżej normy" prognozowane są na wschód od linii Gdańsk- Poznań- Wrocław. Rejon Wrocławia, Poznania i Gdańska, a także Koszalina i Kielc to miesięczne sumy w klasie "w normie". Opady "poniżej normy" zapowiadane są w północno-zachodniej części kraju (rejon Szczecina, Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry - podaje IMGW. Podobne dane przedstawia model statystyczny IMGW-Bayes. Wskazuje on, że sumy opadów w klasie "powyżej normy" prognozowane są głównie w południowo-zachodniej i północno-wschodniej części kraju, natomiast w klasie "poniżej normy" w północno-zachodniej i wschodniej.

prognoza opadów w styczniu

Tragiczny wypadek, kobieta nie żyje. Traktor zmiażdżył samochód, są porażające zdjęciaTragiczny wypadek, kobieta nie żyje. Traktor zmiażdżył samochód, są porażające zdjęciaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Zenka Martyniuka otworzyła paczkę od byłej żony syna i zdębiała. Została zmuszona do ostateczności
  2. Lamborghini na egzaminie na prawo jazdy. Tak się zdaje w Chojnicach
  3. Niewiarygodne, co stało się w parku w Warszawie. Zapomnieli, że są w miejscu publicznym
  4. "Czajka" pobiła światowy rekord. WIOŚ nie ma wątpliwości. Brawo?
  5. Niespodziewane informacje w sprawie Tomasza Komendy. Świetna wiadomość, będzie miał nową pracę
  6. Testy na koronawirusa nie są wiarygodne? Ekspert odpowiada
Poważne utrudnienia na Białołęce, nie kursują autobusy. Zderzyły się samochody, dwie osoby w szpitaluPoważne utrudnienia na Białołęce, nie kursują autobusy. Zderzyły się samochody, dwie osoby w szpitaluCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News