Podejrzenie koronawirusa w Polsce. Sześć osób w szpitalu w Warszawie

Autor Mateusz Dolak - 18 Lutego 2020
Koronawirus w Polsce Źródło: Pixabay

W szpitalu zakaźnym w Warszawie przebywa sześć osób podejrzanych o zarażenie koronawirusem - poinformowała w rozmowie z portalem wawainfo.pl Joanna Narożniak, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

78 osób pod nadzorem

Dane podane przez Narożniak to stan na wtorek (18.02) na godzinę 11. Wstępne badania laboratoryjne nie wykazały faktycznej obecności koronawirusa u żadnego z pacjentów, ale do czasu ich powtórzenia pacjenci pozostaną pod obserwacją epidemiologów.
- Pod naszym nadzorem jest też 78 osób, które nie miały objawów i nie wymagają hospitalizacji. Są to wszyscy ci, którzy mogli mieć kontakt z osobą podejrzaną o zarażenie, oraz ci, którzy wrócili z obszaru objętego epidemią. Każda z tych osób dostała instrukcję, jak zachować się w przypadku zachorowania - powiedziała Joanna Narożniak. W zaleceniach znajduje się jak najszybszy telefoniczny kontakt z lekarzem.

W szpitalu zakaźnym przebywali pacjenci z Marek. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, we wtorek (11 lutego) do przychodni w Markach zgłosiły się dwie osoby które wcześniej wróciły z Chin. Pacjenci twierdzili, że źle się czują (CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ). Portal polsatnews.pl powoływał się na świadka, który widział jak chorzy zostali wyprowadzeni w maskach i zabrani przez specjalistyczną karetkę do szpitala zakaźnego w Warszawie.Następnego dnia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie podała wyniki badań tych osób. - Są ujemne - informowała wówczas Joanna Narożniak, rzecznik WSSE. (WIĘCEJ PISALIŚMY TU)

Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejTłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna przyjechał do warsztatu wymienić olej. Mechanicy w silniku znaleźli jaszczurkę
  2. Bezdomny szedł w podartych butach. Reakcja strażników miejskich wzrusza do łez
  3. Przeciwnicy in vitro będą wściekli. Ratusz podał ile dzieci przyszło na świat w ten sposób
  4. Wypadek na ważnej drodze na Mazowszu. Ciężarówka leży na boku, w akcji śmigłowiec LPR
  5. Skandal na urodzinach Dody? Zmiażdżyła na Instagramie warszawski klub
  6. Poważna awaria w metrze. Zamknięto kilka stacji
Gradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachGradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachCzytaj dalej

Następny artykuł