Sto lat podatku dochodowego. W Internecie zawrzało, niektórzy są wściekli

Autor Aleksandra Olbryt - 28 Sierpnia 2020
podatekŹródło: Pixabay

Podatek dochodowy został wprowadzony 100 lat temu, na mocy ustawy z 27 sierpnia 1920 roku. Był to pierwszy powszechny podatek w odrodzonej Rzeczypospolitej , obowiązujący na wszystkich ziemiach pozaborowych. Stanowił główne źródło dochodów budżetowych kraju. Polska niespełna dwa lata wcześniej odzyskała niepodległość.

Podatek dochodowy ma okrągłe sto lat

Ministerstwo Finansów na swoim profilu na Twitterze opublikowało grafikę przypominającą o setnej rocznicy wprowadzenia w Polsce podatku dochodowego. "100 lat temu (27.08.1920) ogłoszono ustawę wprowadzającą podatek dochodowy. To 1. w odrodzonej Rzeczypospolitej powszechny #podatek, obowiązujący na wszystkich ziemiach pozaborowych. Stanowił gł. źródło dochodów budżet. kraju, kt. niespełna 2 l wcześniej odzyskał niepodległość". Pod postem zawrzało. Nie zabrakło komentarzy rozjuszonych internautów.

Dzisiaj grzeje:
1. Niespodziewana decyzja Kościoła, trzeba się dostosować. Obejmie także księży
2. Gwiazdowski z ZUS ostro o 13. i 14. emeryturze: to polityczna nieodpowiedzialność. Wymienia też inne absurdy

Wydano pilne oświadczenie, sprawa jest poważna. Minister w Kancelarii Prezydenta zakażony koronawirusemWydano pilne oświadczenie, sprawa jest poważna. Minister w Kancelarii Prezydenta zakażony koronawirusemCzytaj dalej

Fala oburzenia

Użytkownicy Twittera zareagowali błyskawicznie i... mało entuzjastycznie. - Wy już nawet się nie kryjecie. Prosto w twarz śmiejecie się i szczycicie tym, że łupicie nas z podatków. Pięknie upamiętniliście ten bezsensowny podatek, wprowadzając podatek cukrowy... - to "pierwszy z brzegu" przykład niewybrednych opinii, jakie pojawiły się pod wpisem resortu finansów. - Gdybyście mieli odrobinę honoru to przemilczelibyście ten fakt. Chciałem również zapytać czy 1 stycznia będziemy świętować 10 lat tymczasowej podwyżki VAT z 22% na 23%? - ironicznie podsumował inny internauta.

„Twoje podatki budują Polskę, wczoraj, dziś i jutro!”

Hasło, jakim została opatrzona grafika, mimo oczekiwań nie podbiło serc Polaków. Większość komentujących jest oburzona i zawiedziona rządem, który, ich zdaniem, śmieje im się w twarz, świętując rocznicę wprowadzenia niesprawiedliwego narzędzia ucisku obywateli. - Najgorszy możliwy podatek. Karze za pracę, a do tego jest stosowany wybiórczo i uznaniowo, gdyż znaczna cześć społeczeństwa go nie płaci - piszą sfrustrowani internauci.

Poseł powiedział, że 7 tysięcy to mało na utrzymanie się w Warszawie. Ludzie są wściekliPoseł powiedział, że 7 tysięcy to mało na utrzymanie się w Warszawie. Ludzie są wściekliCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Pilne ostrzeżenie GIS. Dotyczy popularnego produktu wśród Polaków
  4. Zdumiewające słowa na konferencji MEN. "Są różne powikłania i następuje czasami śmierć"
  5. Wyciekło, ile zarabia krewny prezydenta. Kwota przyprawia o zawrót głowy
  6. Poseł niezadowolony z braku podwyżek. Twierdzi, że za 7 tys. złotych nie da się przeżyć w Polsce
Wyciekło, ile zarabia krewny prezydenta. Kwota przyprawia o zawrót głowyWyciekło, ile zarabia krewny prezydenta. Kwota przyprawia o zawrót głowyCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News