Pociągiem z Warszawy do Lublina. Niedługo pojedziemy szybciej, kolejny etap prac na linii

Autor Alicja Guz - 19 Maja 2020
tory kolejoweŹródło: Pixabay

Trwają prace związane z modernizacją linii kolejowej z Warszawy do Lublina. Będzie nowy, drugi tor pomiędzy Otwockiem a Pilawą. Budowane są również nowe perony. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Większy komfort dla podróżnych

Prace związane z inwestycją PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. mają na celu zwiększenie komfortu podróżnych. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jak podaje PKP, wartość projektu "Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa - Dorohusk na odcinku Warszawa - Otwock - Dęblin - Lublin, etap I" to ponad 3,5 mld zł. Zrealizowanie prac prowadzonych na odcinku Warszawa-Lublin a w ramach I etapu planowane jest do 2022 roku.

Szumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowiskoSzumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowiskoCzytaj dalej

Pociągi przez Dęblin i Puławy jadą szybciej

Po otwarciu trasy Lublin-Puławy-Dęblin pociągi kursują zdecydowanie szybciej niż te jadące przez Łuków i Parczew. Czas podróży z Warszawy do Lublina to 2 godziny i 16 minut. Po zakończeniu całego projektu pociągi na trasie Warszawa-Lublin będą mogły jeździć do 160km /h, dzięki czemu czas podróży skróci się jeszcze bardziej. Wówczas podróż najszybszym pociągiem będzie trwała około 90 min.

Dzisiaj grzeje: Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele

Co się zmieni na trasie pomiędzy Otwockiem a Pilawą?

Kolejny etap prowadzony w projekcie to modernizacja odcinak Otwock-Pilawa. - Przywrócenie ruchu pomiędzy Otwockiem a Pilawą zaplanowano jednotorowo we wrześniu. Wszystkie prace na tym odcinku zakończą się w grudniu 2020 roku - informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Po uzyskaniu niezbędnych dokumentów prędkość maksymalna pociągów zwiększy się do 160 km/h. Wzrośnie również przepustowość linii kolejowej, która pozwoli przewoźnikom na uruchomienie większej liczby pociągów regionalnych, a także dalekobieżnych.

Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w WarszawiePrzeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w WarszawieCzytaj dalej

Co się dzieje na budowie?

W pracach modernizacyjnych prowadzonych na odcinku od Otwocka do Celestynowa wykorzystywane są trzy maszyny. Są to podbijarka torowa, profilarka tłucznia oraz dynamiczny stabilizator toru (DTS). - W pierwszej kolejności podbijarka wyrównuje tor poprzez tzw. podbicie. Maszyna unosi tor i jednocześnie podsypuje pod podkłady tłuczeń. Zadaniem profilarki jest rozprowadzanie i wyrównywanie tłucznia - oczyszczenie toru i usunięcie nadmiaru kruszywa. Końcowe prace wykonuje dynamiczny stabilizator toru (DTS). Jego zadaniem jest zagęszczenie podsypki, dzięki czemu tor staje się bardziej stabilny - tłumaczy Karol Jakubowski. - Maszyny w ciągu dnia mogą wyregulować do 4 km toru. Po odcinku objętym pracami muszą przejechać minimum 2-3 razy - dodaje.

Ułatwienia dla podróżnych

Na odcinku Otwock - Pilawa powstają nowe perony na 8 stacjach i przystankach, m.in. w: Zabieżkach, Augustówce i Śródborowie. Jak zapowiada PKP, będą one wyposażone w ławki, wiaty i nowe oświetlenie. Dobrą orientację w podróży zapewnią tablice informacyjne i oraz czytelne oznakowanie. - W Celestynowie układane są już płyty nowych peronów. Budowane są szerokie wiaty i przejście podziemne - podaje Karol Jakubowski. - Perony dostosowywane są do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się - dodaje rzecznik prasowy PKP.

Przebudowy mostów i wiaduktów

Przy ul. Orlej i Żeromskiego w Otwocku wykonawca projektu pracuje przy wiaduktach kolejowych, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i usprawnienie komunikacji w mieście. - Przy ul. Orlej gotowe są już konstrukcje dwóch wiaduktów kolejowych. Budowany jest układ drogowy - informuje Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - Udostępnienie przejazdu pod torami planowane jest na przełomie czerwca i lipca. Wyższy poziom bezpieczeństwa na styku toru i drogi zapewni modernizacja 11 przejazdów kolejowo-drogowych - dodaje.

Fałszywe testy na koronawirusa. 22-latek zatrzymany, policja zablokowała ogłoszenieFałszywe testy na koronawirusa. 22-latek zatrzymany, policja zablokowała ogłoszenieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć aktora "Na Wspólnej". Porażające informacje przekazał jego przyjaciel
  2. Anna Lewandowska pochwaliła się wózeczkiem małej Laury. Luksus, o którym marzy każda mama w Polsce (FOTO)
  3. Strażacy wyłowili ciało z Wisły. Nie wiadomo kto to, prokuratura wszczęła śledztwo
  4. Wicepremier zdradziła kiedy zostaną otwarte siłownie. Czekaliście na to?
  5. Od dziś zmiany w komunikacji miejskiej. Ile osób wjedzie do autobusu i tramwaju?
  6. Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?
Przebite opony, cały wymalowany farbą. Ktoś skandalicznie zdewastował samochódPrzebite opony, cały wymalowany farbą. Ktoś skandalicznie zdewastował samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News