Gigantyczna tragedia na torach. Pociąg zabił mężczyznę, szczątki przeleciały kilkaset metrów

Autor Mateusz Dolak - 26 Stycznia 2021
wawainfo.plŹródło: wawainfo.pl

Tragedia na torach w Pruszkowie. Pociąg w okolicy stacji PKP potrącił mężczyznę. Ciało zostało rozczłonkowane, a szczątki przeleciały kilkaset metrów.

Nie żyje

Do wypadku doszło około godziny 14 w okolicach ulicy Młynarskiej. Maszynista w ostatniej chwili zauważył mężczyznę na torach i nie zdążył wyhamować składu jadącego w kierunku Warszawy.

- Zdarzenie miało miejsce poza przejściami i przejazdami kolejowymi - powiedziała Magdalena Janus z PKP PLK. - Osoba potrącona nie żyje - dodała Karolina Kańka z policji w Pruszkowie.

Na miejscu natychmiast pojawił się prokurator, który będzie ustalał przyczyny tragedii. Jak podaje PKP, ruch pomiędzy Pruszkowem a Warszawą odbywa się po jednym torze. PKP podaje, że opóźnienia pociągów dalekobieżnych i lokalnych mogą sięgać nawet godzinę.

Decyzja właśnie zapadła, 1 lutego wiele się zmieni. Wracają stare zasady w komunikacji miejskiej w WarszawieDecyzja właśnie zapadła, 1 lutego wiele się zmieni. Wracają stare zasady w komunikacji miejskiej w WarszawieCzytaj dalej

Utrudnienia

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że z powodu zablokowanego przejazdu na odcinku Pruszków - Warszawa Włochy występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM linii S1 i Kolei Mazowieckich. Pasażerowie muszą spodziewać się opóźnień, skrócenia lub odwołania kursów.

Uruchomiono autobusową linię Z na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków – Warszawa Zachodnia.Trasa linii Z: DW.ZACHODNI (pętla) – Al.Jerozolimskie – Popularna – Techników – Cegielniana – Sympatyczna – Potrzebna – Świerszcza – PKP WŁOCHY (powrót Świerszcza – Globusowa – PKP WŁOCHY 03 – Wałowicka) – Świerszcza – Traktorzystów – PKP URSUS – Wojciechowskiego – Keniga – Orląt Lwowskich – PKP URSUS-NIEDŹWIADEK – Orląt Lwowskich – Warszawska – Piastów Warszawska – al.Wojska Polskiego – TRAUGUTTA – wiadukt – ORZESZKOWEJ – al.Tysiąclecia – Al.Jerozolimskie – Pruszków Al.Jerozolimskie – al.Wojska Polskiego – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – PKP PRUSZKÓW (powrót Kościuszki – al.Wojska Polskiego). Zatrzymywanie się na przystankach zlokalizowanych w pobliżu stacji i przystanków kolejowych.

Ponadto, pociąg SKM linii S1:– nr 99336/7 ze stacji Otwock (odjazd o godz. 13:40) do stacji Pruszków został odwołany na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków,– nr 99544/5 ze stacji Pruszków (odjazd o godz. 15:39) do stacji Otwock został odwołany na odcinku Pruszków – Warszawa Wschodnia.

Całkowite wstrzymanie kursowania pociągów SKM linii S1 na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków (pociągi jadące z Otwocka w kierunku Warszawy Zachodniej kierowane przez stację Warszawa Centralna) z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota .

Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich. Bilety KM honorowane są w autobusach linii Z uruchomionych na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków, a bilety ZTM honorowane są w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków.

źródło: wawainfo.pl, ztm
zdjęcie: wawainfo.pl

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News