Rozpędzony pociąg potrącił człowieka w Piastowie. Służby na miejscu, duże opóźnienia

Autor Kamil Matuszak - 22 Lutego 2021
PendolinoŹródło: commons.wikimedia.org/wiki/File:Pendolino_we_Włoszczowie.jpg, autor: Megatron7667, licencja CC BY-SA 4.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Pociąg PKP Intercity potrącił człowieka, który znalazł się na torach z niewyjaśnionych przyczyn. W związku z wypadkiem wstrzymano ruch na części tras, a inne mają spore opóźnienia. Na miejscu trwają czynności służb.

Wypadek w Piastowie

Do poważnego wypadku doszło na trasie Warszawa Włochy - Pruszków na wysokości Piastowa. Jadący z ogromną prędkością pociąg PKP Intercity pendolino potrącił człowieka, który z niewyjaśnionych przyczyn znajdował się na torach w niedozwolonym miejscu.

Wstrzymano ruch pociągów, część z nich skierowano na trasy linii podmiejskiej. Inne zostały odwołane lub mają duże opóźnienia.

Pociąg potrącił mężczyznę

Do wydarzenia doszło około 9:30 w Piastowie. Pociąg relacji Warszawa Wschodnia - Kraków potrącił mężczyznę, który znalazł się na torach. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, ale mężczyzna nie miał żadnych szans na przeżycie w starciu z pociągiem.

W związku z wypadkiem zamknięto tor na głównej linii Warszawa-Kraków. Pociągi PKP Intercity są kierowane na linię podmiejską.

Część połączeń może być opóźniona. Koleje Mazowieckie podały również informację, że możliwe są skrócenia lub całkowite odwołana pociągów relacji R1 i R3. Problemy występują również na linii S1 warszawskiej SKM.

Wypadek na stacji kolejowej. Pociąg potrącił 13-latkęWypadek na stacji kolejowej. Pociąg potrącił 13-latkęCzytaj dalej

Pociągi mogą być opóźnione nawet o godzinę.

Opóźnienia wielu połączeń

Dużo informacji na temat wypadku przekazała w rozmowie z Super Expressem asp. Marta Słomińska z policji w Pruszkowie: - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 9:34. Na miejsce wysłano wszystkie służby ratunkowe. Obecnie na miejscu są prowadzone czynności z udziałem prokuratora, trwają też utrudnienia w ruchu pociągów.

Biuro prasowe PKP Intercity poinformowało również o pasażerach podróżujących niefortunnym pendolino. Przewoźnik zapewnia, że podróżni przesiądą się do innego pociągu w kierunku Krakowa, a ok. 60 osób otrzymało też poczęstunek.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, se.pl
zdjęcie główne: Wawa Info

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News