Zawrotna prędkość pociągu z Łodzi do Warszawy. Czas przejazdu zdumiewa

Autor - 12 Września 2020
Pociąg pojedzie szybciejŹródło: plk-sa.pl

Pociąg z Łodzi do Warszawy pojedzie w mniej niż godzinę. Jak donosi PAP, Centralny Port Komunikacyjny planuje budowę drugiego tunelu pod Łodzią. Miałyby nim kursować pociągi dalekobieżne dużych prędkości. Trasa tunelu ma ciągnąć się od Warszawy przez CPK do stacji Łódź Fabryczna i dalej w kierunku Poznania i Wrocławia.

Pociąg pojedzie szybciej

Pociąg z Łodzi do Warszawy ma jechać z prędkością do 250 kilometrów na godzinę, a czas przejazdu między miastami wyniesie około 45 minut. Błyskawiczna podróż będzie możliwa dzięki budowie tunelu. - Nasz tunel będzie obsługiwał pociągi dużych prędkości, które w rejonie Łodzi zatrzymywać się będą tylko na Dworcu Fabrycznym. To tunel dalekobieżny, w przyszłości kluczowy element trasy między Łodzią i Warszawą, po której pociągi będą jeździły z prędkością do 250 kilometrów na godzinę, zapewniając czas przejazdu między Warszawą i Łodzią w ok. 45 minut - przekazał w rozmowie z PAP rzecznik CPK Konrad Majszyk.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagle przerwano lekcje. Wielka ewakuacja w szkole, 800 uczniów wybiegło z placówki

2. Wystarczy, że spóźnisz się o 1 dzień. Wezmą cię za oszusta podatkowego

Kręgosłup kolei

Jak wyjaśnił rzecznik Majszyk, linia Warszawa - Centralny Port komunikacyjny - Łódź ma być kręgosłupem planowanego systemu kolei dużych prędkości. Dodał również, że istotne jest włączenie Centralnego Portu Komunikacyjnego w sieć połączeń dalekobieżnych Polski. Obecnie trwają przygotowania spółki do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy koncepcji programowo-przestrzennej i projektu budowlanego tunelu. - Część dokumentacji jest już opracowana i wciąż aktualna, np. studium wykonalności, decyzja środowiskowa, która jest nam teraz potrzebna. Chcielibyśmy z tych gotowych materiałów skorzystać, dokonując aktualizacji na potrzeby naszego projektu - powiedział Konrad Majszyk.

Tunel już za kilka lat

- Liczymy na dobrą wolę ze strony PKP PLK i chęć współdziałania dla niezbędnych inwestycji kolejowych w Polsce - przekazał PAP rzecznik CPK. Majczyk podkreślił, że współpraca obydwu spółek, w przypadku budowy drugiego tunelu pod Łodzią, to oszczędność pieniędzy i czasu. Jeśli uda im się porozumieć budowa tunelu CPK mogłaby się zacząć w 2023 roku, a zakończyłaby się w 2027 roku. Inwestycja miałaby wynieść ponad 8 miliardów złotych.

Dwa tunele

PKP Polskie Linie Kolejowe budują w tej chwili tunel z Dworca Łódź Kaliska do Dworca Łódź Fabryczna. Ta inwestycja ma ułatwić komunikację aglomeracyjną i pasażerską między miastami oraz przyśpieszyć podróżowanie przez Łódź.

Już jutro ludzie znów wyjdą na ulice. Policja w gotowości, będą duże utrudnieniaJuż jutro ludzie znów wyjdą na ulice. Policja w gotowości, będą duże utrudnieniaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarne wiadomości z ostatniej chwili. Trzy mega gwiazdy właśnie zginęły, makabryczne szczegóły przyprawiają o dreszcze
  2. Tadeusz Rydzyk dostał kolejne miliony z naszych podatków. Minister wcale się z tym nie kryje
  3. Tadeusz Rydzyk nie mógł się spodziewać podobnego ciosu. Nadchodzi wielki konflikt
  4. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie
  5. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
Obrazy WawaINFO"Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny". Ogromna burza o billboardy w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News