Jutro otwierają place zabaw. Jak będą wyglądać zabawy?

Autor Alicja Guz - 29 Maja 2020
dzieci na placu zabawŹródło: Pixabay

W sobotę 30 maja ponownie zostaną otwarte place zabaw dla dzieci. Jest to kolejne obostrzenie znoszone w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki. Wybierając się na plac zabaw, należy jednak zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Place zabaw ponownie otwarte

W sobotę 30 maja ponownie zostaną otwarte place zabaw dla dzieci. Podczas konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, czy na placach zabaw konieczne będzie zakrywanie ust i nosa. - Zarówno na placach zabaw, jak i przestrzeni otwartej, jeśli nie możemy zachować dystansu, musimy nosić maseczki. To obowiązek - poinformował. Przypomniał także, że dzieci poniżej czwartego roku życia są zwolnione z tego obowiązku.

Dzisiaj grzeje: Kolejny martwy przepis w Warszawie. Kierowcy nie przestrzegają ograniczenia na Trasie Łazienkowskiej

Zdrowy rozsądek rodziców

Wojciech Andrusiewicz podczas wystąpienia zaapelował również do rodziców. - Place zabaw będą otwarte dla dzieci, ale liczymy tu na zdrowy rozsądek rodziców. Liczymy, że nie będzie kumulacji na placach zabaw w całym kraju i wszyscy będziemy przestrzegać bezpiecznego dystansowania - powiedział. Szczegółowe zalecenia dotyczące korzystania z placów zabaw zostaną opublikowane po zakończeniu konsultacji z sanepidem. Wśród nich prawdopodobnie znajdą się zachowanie 2-metrowego odstępu między bawiącymi się dziećmi oraz obowiązkowa dezynfekcja sprzętów znajdujących się na terenie placu.

Rusza remont ulicy Górczewskiej. Będą utrudnienia dla kierowcówRusza remont ulicy Górczewskiej. Będą utrudnienia dla kierowcówCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tym razem w kościele, pilny apel do wiernych
  2. Justyna Żyła namalowała mapę Polski. Pominęła bardzo istotny szczegół, złapaliśmy się za głowę (FOTO)
  3. Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicy
  4. Śmiertelny wypadek na drodze krajowej numer 12. Nie żyją dwie osoby
  5. Wysoka wygrana lotto w Warszawie. Wiemy gdzie padła
  6. Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”
Chciał przegonić ptaki. Ukrzyżował żurawia na poluChciał przegonić ptaki. Ukrzyżował żurawia na poluCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News