Świetna wiadomość dla milionów Polaków. To już pewne, rząd podjął decyzję. Chodzi o płacę minimalną

Autor Alicja Guz - 15 Września 2020
płaca minimalna w 2021 rokuŹródło: Pixabay

Płaca minimalna w 2021 roku wzrośnie. Taką decyzję podjęło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Z rozporządzenia przyjętego we wtorek przez Radę Ministrów wynika, że minimalne wynagrodzenie za prace będzie wynosiło 2800 zł brutto. Wzrośnie również wysokość stawki godzinowej.

Płaca minimalna w 2021 roku

Płaca minimalna w 2021 roku będzie wyższa. We wtorek Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. W przyszłym roku pensje o 200 zł do kwoty 2800 zł brutto. Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: "Minimalne pensje - w relacji do prognozowanego na 2021 roku przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej (5 259 zł) - osiągną w przyszłym roku poziom 53,2 procent".

Dzisiaj grzeje:
1. Studenci chcą pozwać Uniwersytet Warszawski. Ogromne pieniądze w grze, szykuje się pozew zbiorowy
2. Wprowadzono ważne zmiany w rentach i emeryturach. Uważaj szczególnie na jedną kwotę, inaczej stracisz pieniądze

Wzrośnie stawka za godzinę

W 2021 roku wzrośnie także minimalna stawka godzinowa, której wysokość powiązana jest z wysokością minimalnego wynagrodzenia za prace. W 2020 roku minimalna stawka godzinowa wynosi 17 zł. Zgodnie z przyjętym przez Radę Ministrów rozporządzeniem w kolejnym wzrośnie ona do poziomu 18,3 zł.

Wzrośnie dochód w gospodarstwach domowych

- Zależy nam na tym, żeby dochody Polaków wzrastały, dlatego od samego początku rządów Zjednoczonej Prawicy tak dużą wagę przywiązujemy do znacznego wzrostu płacy minimalnej. Wprowadziliśmy też minimalną stawkę godzinową, która wcześniej w ogóle nie obowiązywała - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Minister wyliczyła również, że wzrost minimalnego wynagrodzenia do 2800 złotych w 2021 roku przełoży się również na wzrost dochodów gospodarstw domowych o blisko 3 mld złotych. Płacę minimalną otrzymuje bowiem około 1,75 mln pracowników.

Autobus spadł z wiaduktu, kierowca właśnie wychodzi z aresztu. Jest decyzja sądu w sprawie Tomasza U.Autobus spadł z wiaduktu, kierowca właśnie wychodzi z aresztu. Jest decyzja sądu w sprawie Tomasza U.Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie się wydało. Bronisław Komorowski musiał przejść operację, współczujemy
  2. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  3. Zawrotna prędkość pociągu z Łodzi do Warszawy. Czas przejazdu zdumiewa
  4. GIS wycofuje kolejny produkt. Jest bardzo szkodliwy, lepiej nie używać go w kuchni
  5. Będzie nowe obostrzenie dla wszystkich Polaków. Decyzja ma zapaść na dniach
  6. Korwin-Mikke o gwałcie: “Jeśli nie krzyczy, to widać tego chce”. Ekspert obala wypowiedź polityka
Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News