Pasażer PKP nie mógł uwierzyć własnym oczom. Pokazał zdjęcie

Autor - 24 Sierpnia 2020
PKP, a bezpieczna odległośćŹródło: pixabay

PKP od lat nie przestaje zadziwiać swoich klientów. Nie inaczej jest w dobie pandemii koronawirusa. Choć zewsząd napływają do nas komunikaty dotyczące zachowania bezpiecznej odległości, nie wszędzie zasady dystansu są przestrzegane. To, co jeden z pasażerów pokazał na zdjęciu, zaskoczy nie jedną osobę. PKP Intercity odpowiedziało na zarzuty podróżującego mężczyzny.

PKP, a bezpieczna odległość

PKP nie daje najlepszego przykładu. Od kilku miesięcy zmagamy się z epidemią koronawirusa, a głównymi sposobami na walkę z nim jest zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie nosa i ust w przestrzeniach publicznych. Niestety okazuje się, że komunikacja publiczna nie przestrzega obowiązku zachowania odstępu między pasażerami.

Dzisiaj grzeje:
1. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
2. Niebywałe odkrycie w Chinach. Naukowcy po prostu oniemieli

Pasaż pokazał zdjęcie z pociągu PKP

Maciej Kawecki, były dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji, który podróżował pociągiem PKP Intercity na trasie z Warszawy do Gdańska, pokazał, jak wyglądają wagony w Polsce w dobie epidemii koronawirusa. Okazuje się, że pasażer otrzymał miejsce w wagonie, który był po brzegi wypełniony ludźmi, a już następny był całkowicie pusty. Zdziwiony zapytał konduktora, dlaczego wszyscy zostali upchnięci w jednym miejscu, skoro jest dużo wolnego miejsca. Odpowiedź zaskakuje.

Taki jest system

- Pociąg Lazur trasa Warszawa - Gdynia Gł. Cały pusty. 1 wagon, w którym miałem miejsce, upchany jak sardynkami. Pytam konduk.: dlaczego PKP Intercity nie może rozdzielać miejsc bezpiecznie? Odp. <>. System? To IT jest dla nas, nie my dla IT!! Tak nie wygramy - napisał na swoim Twitterze Maciej Kawecki.

PKP odpowiedziało Kaweckiemu

Do posta, który opublikował były dyrektor, odniosło się PKP Intercity. - Przygotowujemy ze swoimi zewnętrznymi podwykonawcami zmianę algorytmu dotyczącego zasad przydzielania miejsc w systemie sprzedaży biletów - na zarzuty odpowiedziała spółka Skarbu Państwa.

Takie rzeczy w dobie epidemii

- Jak to jest możliwe, że w trakcie pandemii, gdy państwo podejmuje na niemal każdym polu walkę o bezpieczeństwo nas wszystkich, system rezerwacji miejsc nie wykorzystuje całej przestrzeni pociągu, umożliwiając zachowanie między pasażerami odstępu?- dopytuje zadziwiony Kawecki.

W PKP jest system sprzed 30 lat

Były dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji zauważył, że system, z którego korzysta PKP, został zakupiony prawie 30 lat temu, w 1992 roku, a wdrożony dwa lata później - System w żadnym zakresie nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości cyfrowej - podkreśla Kawecki w liście skierowanym do PKP. S. A. oraz zapytał, kiedy nastąpią znany.

Niepokojące informacje zza wschodniej granicy. Znana polityk zarażona koronawirusemNiepokojące informacje zza wschodniej granicy. Znana polityk zarażona koronawirusemCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dariusz Piontkowski skomentował ważną kwestię dla wielu nauczycieli i uczniów. Wielu będzie wściekłych
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Ogromna zmiana w Polsce już dziś. Odczują ją wszyscy
  4. Kompletny chaos w Polsce, nie wiadomo co robić. Zacznie się już 1 września
  5. Centrum Warszawy można nie poznać. Niektórzy będą zdumieni
  6. Odłożenie na później powrotu dzieci do szkół. Poznaliśmy konkretną datę, media przekazały właśnie komunikat pochodzący z polskiej miejscowości
Trzeba będzie zapłacić nawet miliony złotych kary. Minister chce bardzo poważnych zmianTrzeba będzie zapłacić nawet miliony złotych kary. Minister chce bardzo poważnych zmianCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News