Mieli broń, zaatakowali przy samochodzie. Właściciel pizzerii stracił pieniądze

Autor Julian Bakuła - 25 Listopada 2020
Napad na BemowieŹródło: Pizzeria Salsiccia

We wtorek na Bemowie doszło do napadu przed pizzerią. Dwóch chłopaków przystawiło właścicielowi restauracji broń do głowy i ukradło mu saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Na miejscu niezwłocznie pojawiła się policja.

Rusin rozrabia w Warszawie. Interweniować musiała policja, poszło o wacikiRusin rozrabia w Warszawie. Interweniować musiała policja, poszło o wacikiCzytaj dalej

Napad na właściciela pizzerii na Bemowie

We wtorek (25.11) wieczorem przed pizzerią Salsiccia przy ul. ppłk. W. Szadkowskiego 2a na warszawskim Bemowie doszło do napadu na właściciela lokalu. Uzbrojeni napastnicy okradli i pobili go.

"Kochani, życie daje nam w kość. Gastronomia ma ciężko, ale wczoraj podłamaliśmy się wyjątkowo… O 19:30 pod naszym lokalem na Bemowie właściciela lokali Pizzeria Salsiccia napadło dwóch młodych chłopaków z bronią. Przystawiając pistolety do głowy zarządali saszetki, w której były ważne dokumenty oraz nieznaczna suma pieniędzy" - czytamy we wpisie opublikowanym przez restaurację na Facebooku.

Kochani, życie daje nam w kość. Gastronomia ma ciężko, ale wczoraj podłamaliśmy się wyjątkowo… O 19:30 pod naszym...

Opublikowany przez Salsiccia Pizzeria Napoletana Bemowo Środa, 25 listopada 2020

Byli zamaskowani i mieli pistolety

- O godzinie 19:30 wyszedłem z lokalu porozmawiać przez telefon. Gdy wsiadłem do samochodu, podeszli do mnie dwaj bandyci, byli w maskach i z pistoletami. Jak się zorientowałem, że to jest napad - bo myślałem na początku, że to pracownicy żarty sobie robią - to szarpałem się w tym samochodzie, nie chciałem im nic dać, portfela nie oddałem, kluczy nie oddałem - mówi w rozmowie z Wawa Info właściciel pizzerii Salsiccia na Bemowie.

- Dostałem w twarz bronią, wyrwali mi saszetkę. Mam porysowaną twarz i szyję całą spuchniętą. 15 sekund trwała cała akcja - zdradza drastyczne szczegóły zdarzenia właściciel lokalu przy Szadkowskiego.

Dzisiaj grzeje:
1. Policja potrąciła protestującego. Ludzie kładli się pod radiowozy, policja na komendę wywiozła fotoreporterkę
2. Minister zdrowia mówi o trzeciej fali epidemii w Polsce. Apeluje do Polaków ws. ferii
3. "Przycisnęli mnie do ziemi, dusiłem się". Zatrzymany opisuje przerażającą interwencję policjantów

Co tam się stało? W stołecznym autobusie krzyk, płacz i zakrwawiona kobietaCo tam się stało? W stołecznym autobusie krzyk, płacz i zakrwawiona kobietaCzytaj dalej

Sześć radiowozów

Poszkodowany z aprobatą wypowiada się na temat działań podjętych przez policję. - Na miejsce przyjechała policja, sześć samochodów po cywilnemu, psy tropiące, technicy, ślady odcisków z samochodu zebrali, nawet niedopałki papierosów, bo ktoś widział, jak ci dwaj palili za rogiem. Zabezpieczono nagrania z monitoringu u sąsiada - relacjonuje mężczyzna.

- Policja mnie zachwyca, bo tak cisną tę sprawę, że sam jestem w szoku. Rewelacja - chwali funkcjonariuszy okradziony i pobity mężczyzna, dodając, że w środę od samego rana otrzymywał od policji telefony z pytaniami mającymi dopomóc w śledztwie.

Właściciel pizzerii apeluje o pomoc

"Jeśli ktokolwiek z Was widział to zdarzenie lub może wiedzieć, kim byli napastnicy, prosimy o kontakt. Za pomoc w ujęciu sprawców – bardzo wysoka nagroda! Saszetka była koloru granatowego, marki Guess. Przykro nam, że takie sytuacje mają miejsce" - kwitują przedstawiciele pizzerii Salsiccia we wpisie na Facebooku.

Tego rodzaju incydenty tylko pogarszają i tak już wystarczająco trudną sytuację warszawskich lokali gastronomicznych, które wskutek obostrzeń sanitarnych ograniczających ich działalność do wydawania dań na wynos lub z dowozem ponoszą olbrzymie straty. Wiele z nich znajduje się na skraju bankructwa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

W Warszawie od 1 grudnia miało być nowe naliczanie opłat, które uderzy w portfele. RIO zakwestionowała sposób, wszystko się opóźniW Warszawie od 1 grudnia miało być nowe naliczanie opłat, które uderzy w portfele. RIO zakwestionowała sposób, wszystko się opóźniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia. Chodzi o pochodzenie koronawirusa
  2. Tragiczny wypadek pod Janowem. Młoda matka roztrzaskała auto na drzewie. Nie żyje 2-letnie dziecko
  3. Mieszkańcy nie chcą budżetu obywatelskiego. Protestują przeciwko realizacji projektu, mają dobry powód
  4. Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister Edukacji nie ma wątpliwości. Podał termin
  5. Warszawscy kierowcy czekali na zmiany od lat. W końcu prawo da im tę możliwość, będzie łatwiej
  6. 15-latka 2 dni umierała na oczach rodziców. Dyspozytor 3 razy odmówił wysłania karetki, potem było już za późno
  7. Rząd wprowadził nowy podatek. Tłumaczy go troską o Polaków

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News