Kuria przekazała tragiczne wieści. Nagle zmarł lubiany ksiądz. Miał dopiero 48 lat

Autor Mateusz Dolak - 19 Maja 2020
Nie żyje ksiądz UrbanowskiŹródło: Pixabay

Nie żyje ksiądz Piotr Urbanowski. Kuria Biskupia Warszawsko-Praska przekazała, że 48-letni kapłan zmarł nagle. Parafianie są w żałobie. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

Nie żyje ksiądz Piotr Urbanowski

Ksiądz Urbanowski był w 21. roku kapłaństwa. Zmarł 19 maja 2020 roku. Był wikariuszem Parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie na Tarchominie i moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie. - Ksiądz Piotr urodził się 6 grudnia 1972 roku w Wołominie. Pochodził z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie. Święcenia kapłańskie przyjął rąk biskupa Kazimierza Romaniuka 29 maja 1999 roku - podała diecezja.

Wikariusz z Tarchomina

Jak czytamy na stronie diecezji, jako wikariusz pracował w Parafiach: św. Stanisława BM w Siennicy (1999-2002), św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie (2002-2007), Świętej Trójcy w Ząbkach (2007-2012) a ostatnio w Parafii św. Jakuba Apostoła na Tarchominie. W latach 2002-2017 był członkiem Rady Kapłańskiej (z wyboru). Jako moderator diecezjalny troszczył się o wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie (2012-2015); 6 września 2015 roku został mianowany moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie.

Szumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowiskoSzumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowiskoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski nie miał wyboru. Dopiero teraz ujawnił wszystko, wydał nowe oświadczenie
  2. Polskie media podały przykre informacje. Poważny wypadek w skateparku zakończył się tragedią, nie żyje młody chłopak
  3. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
  4. Ogromny huk, ludzie oniemieli. Helikopter wylądował na stacji benzynowej [WIDEO]
  5. Wybuch gazu w bloku na Mazowszu. Rozwaliło część budynku, trwa akcja służb
  6. Krystyna Pawłowicz w kontrowersyjnych słowach o sytuacji polskich mediów. Znowu bije rekordy żenady?
Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w WarszawiePrzeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykuł