Takiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowa

Autor Alicja Guz - 31 Sierpnia 2020
Piotr Duda, SolidarnośćŹródło: Wikipedia, By Borys Kozielski - Praca własna, CC BY 4.0

Piotr Duda podczas obchodów w Gdańsku ostro skrytykował działania prezydenta Warszawy. Padły słowa, które uderzyły w Rafała Trzaskowskiego. Nie obyło się bez odniesienia do obecnej sytuacji w stolicy. Chodzi o awarię oczyszczalni ścieków "Czajka" oraz plany prezydenta Warszawy, by stworzyć nowy ruch obywatelski.

Piotr Duda skrytykował Rafała Trzaskowskiego

Piotr Duda, szef "Solidarności", ostro skrytykował prezydenta Warszawy. Podczas wystąpienia w Gdańsku odniósł się do aktualnej sytuacji w stolicy oraz planów politycznych Rafała Trzaskowskiego. - Proponuję tym wszystkim, którzy mówią, że będą zakładać "Nową Solidarność", to mam dla nich nazwę, może by się nazwali "Nowa Czajka", by było lepiej i na czasie - powiedział Piotr Duda. Nawiązał tym samym do awarii oczyszczalni ścieków "Czajka", do której doszło w stolicy w sobotę 29 sierpnia.

Dzisiaj grzeje:
1. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało właśnie pilny alert. Nie chodzi o pogodę, sprawa jest poważniejsza
2. Fabryka jeszcze nie działa, ale wyprodukowano już 100 mln maseczek. Tłumaczenia się mocno rozmijają

"Solidarność" jest tylko jedna

Podczas wystąpienia Piotr Duda podkreślał, że "Solidarność" jest tylko jedna. - Szanowni państwo, słyszymy tu i ówdzie, że ma powstać nowy ruch, który ma się ponoć nazywać "Nowa Solidarność". To sytuacja dla nas kuriozalna, bo "Solidarność" była, jest i będzie ta sama, dumna, z wartościami chrześcijańskimi i nauką społeczną Kościoła - powiedział szef "Solidarności". Podobne zdanie wygłosił Władysław Frasyniuk. - "Solidarność" sierpniowa rozprawiła się z przymiotnikami, bo była sprawiedliwość socjalistyczna, teraz rządzący mówią, "nasza sprawiedliwość", "nasza solidarność", "nasza wolność", więc "Solidarność" jest jedna. Jest wspólna - mówił.

Rafał Trzaskowski ogłosił nowy ruch obywatelski

Prezydent Warszawy zapowiedział utworzenie ruchu obywatelskiego po II turze wyborów prezydenckich, podczas lipcowego wiecu w Gdyni. Wówczas pierwszy raz padła nazwa "Nowa Solidarność". W sierpniu Rafał Trzaskowski poinformował, że szczegóły przedstawi 5 września. Według prezydenta Warszawy ruch obywatelski nie ma być konkurencją dla Platformy Obywatelskiej. Ma wykorzystać potencjał tych ludzi, którzy wsparli go w kampanii prezydenckiej, a którzy nie chcą zapisywać się do partii politycznej. "Nowa Solidarność" ma opierać się na samorządowcach i organizacjach pozarządowych. Ruch ma zajmować m.in. zbieraniem podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw.

Legendarny zespół przerywa milczenie. Wystosował ważny list do TVPLegendarny zespół przerywa milczenie. Wystosował ważny list do TVPCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś identycznego SMS-a. Ważne ostrzeżenie, nie chodzi o pogodę
  2. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze
  3. Zdumiewające informacje z samego rana. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło
  4. Tysiące wyładowań na minutę, dziesiątki tysięcy ludzi bez prądu. Katastrofalne skutki burzy na Mazowszu
  5. Chwile grozy w Warszawie. Są nagrania, noc przyniosła ogrom zniszczeń
  6. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
GIS wycofuje popularne chipsy. Wydano pilny komunikatGIS wycofuje popularne chipsy. Wydano pilny komunikatCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News