Kierowca był tak pijany, że zabrakło skali. Policjanci osłupieli, nie wiedzieli jak się zachować

Autor Kamil Matuszak - 12 Grudnia 2020
Pijany kierowca poza skaląŹródło: MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Policjanci z Mińska Mazowieckiego zatrzymali do kontroli kierowcę BMW. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Kiedy poddano go badaniu alkomatem okazało się, że na urządzeniu zabrakło skali, a pomiar zatrzymał się na 4 promilach. Dodatkowo nietrzeźwy kontrolowany nie miał uprawnień na prowadzenie pojazdu.

To miała być rutynowa kontrola

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali w środę 9 grudnia w Wielgolesie w gm. Latowicz kierowcę do kontroli drogowej. Szybko okazało się, że nie będzie to rutynowe zatrzymanie. Mężczyzna poruszający się BMW znajdował się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze użyli alkomatu, ale podczas pierwszego badania na alkosensorze zabrakło skali. Zatrzymał się on na 4 promilach. Policjanci nie wiedzieli, jak się zachować. Sytuacja stała się jeszcze dziwniejsza, gdy okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Policjanci byli zszokowani

Niezwykle wysoki wynik pomiaru zawartości alkoholu we krwi zdziwił nawet doświadczonych policjantów, którzy podczas służby przeprowadzili wiele badań i widzieli nie jedną sytuację. Wskaźnik pokazał 4 promile, ale urządzenie wskazywało jednocześnie, że wynik jest wyższy.

Gdy mundurowi przystąpili do czynności powiązanych ze stanem upojenia alkoholowego kierowcy, okazało się, że 29-letni mieszkaniem gminy Mińsk Mazowiecki nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Zwyczajnie nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Kontrowersyjny pomysł warszawskiej kawiarni. Sprzedaje niecodzienny opłatek, katolicy oburzeniKontrowersyjny pomysł warszawskiej kawiarni. Sprzedaje niecodzienny opłatek, katolicy oburzeniCzytaj dalej

BMW, którym poruszał się pijany kierowca nie znajdowało się w najlepszym stanie i stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym, dlatego policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu do czasu usunięcia usterek technicznych.

Potrzebne było kolejne badanie alkomatem

Funkcjonariusze udali się z zatrzymanym kierowcą do komisariatu policji w Mrozach, gdzie podobnie zbadali 29-latka na obecność alkoholu, tym razem stacjonarnym urządzeniem. Udało się poprawnie ustalić stężenie alkoholu w jego organizmie. W tamtym momencie wyniosło ono prawie 3,5 promila.

Kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna, który udostępnił swój samochód osobie bez uprawnień i będącej w stanie nietrzeźwym, został ukarany mandatem.

Mińska policja apeluje do kierowców o rozsądek i trzeźwość za kierownicą. Na swojej stronie internetowej napisała: - Pamiętajmy, że jadąc po alkoholu powodujemy, że nasze reakcje stają się spowolnione. Przy takim natężeniu ruchu drogowego, jaki mamy obecnie, chwila nieuwagi i zbyt późno wykonany manewr może doprowadzić do tragedii.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Artykuły polecane przez redakcję Wawa Info:

Zobacz także, jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News