Dziś obchodzimy Dzień Kundelka. Czy są tu jacyś fani uroczych "krzyżówek"?

Autor Aleksandra Olbryt - 25 Października 2020
piesŹródło: Pixabay

Nie od dziś wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wielu właścicieli nierasowych psów uważa, że kundelki są szczególnie wierne i wdzięczne. Z okazji Dnia Kundelka zachęcamy wszystkich Czytelników do dzielenia się zdjęciami swoich pupili!

Obrazy WawaINFO"Piekło kobiet" wymalowane na warszawskich kościołach. Trwa protest "Słowo na niedzielę", kobiety nie wytrzymałyCzytaj dalej

"Razem ze mną kundel bury..." - czyli pies bez rodowodu jako największa radość

Schroniska i fundacje prozwierzęce często zachęcają do adopcji psa nierasowego. Jeszcze kilka lat temu liczba osób przygarniających kundelki ze schroniska była stosunkowo niewielka. Wielu wolało psy rasowe, uważane za bardziej szlachetne i bardziej "cieszące oko". Nic bardziej mylnego! Kochane "mieszańce" są równie urocze, a przy tym kochają jak mało kto.

Nieformalne święto kundelków

Jak co roku, 25 października kundelki obchodzą swoje nieformalne święto. Czarne, kakaowe lub śnieżnobiałe. Z krótką i długą sierścią. Z oklapłymi uszkami i sterczącym, wesoło merdającym ogonkiem. Wszystkie kochamy jednakowo. 27 października 2006 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia Dnia Zwierząt. Cały październik jest z kolei miesiącem dobroci dla nich i czasem wyjątkowego traktowania - chociaż tak powinno być przez cały rok.

Dziwna konstrukcja zastanawia mieszkańców Mokotowa. Czemu ma służyć?Dziwna konstrukcja zastanawia mieszkańców Mokotowa. Czemu ma służyć?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News