Usłyszeli skowyt z zakładu kamieniarskiego. Na pomoc było za późno, pies nie żyje. Właściciel stanie przed sądem

Autor Karolina Kraushar - 3 Lipca 2020
Zaniedbał i zagłodził psa teraz odpowie za to przed sądemŹródło: Fundacja Viva!

Nawet do trzech lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który doprowadził do skrajnego wyniszczenia, zagłodzenia i zaniedbania psa. Zwierzę zostało odebrane właścicielowi w styczniu 2020 roku przez Fundację Viva! Mimo zaangażowania fundacji oraz lekarzy psa nie udało się uratować.

Pies nawet nie był w stanie się podnieść

W styczniu 2020 roku na warszawskiej Woli przypadkowego przechodnia zaniepokoił przeraźliwy skowyt psa, który dochodził z zakładu kamieniarskiego. O sytuacji niezwłocznie powiadomił fundację. Kiedy przedstawiciele grupy interwencyjnej Fundacji Viva pojawili się pod wskazanym adresem im oczom ukazał się owczarek niemiecki w stanie agonalnym, leżący w kałuży własnych odchodów. Zwierzę było skrajnie wychudzone. Wyło, skamlało i próbowało podnieść się resztkami sił. Stan owczarka był na tyle krytyczny, że nie mógł nawet dotrzeć do miski z wodą i jedzeniem, które stały nieopodal niego.

Dzisiaj grzeje:
1. Zaskakująca decyzja popularnego kebaba. Nie masz maseczki? Nie będziesz obsłużony
2. Nawet 12 tys. zł do emerytury, Senat przyjął ustawę bez poprawek. Fenomenalne wieści dla 74 tys. emerytów

Psem zaopiekowała się fundacja

Owczarek niemiecki został odebrany właścicielowi i natychmiast został przetransportowany do lecznicy weterynaryjnej. Po badaniu okazało się, że zwierzę jest w opłakanym stanie. Pies poza skrajnym zaniedbaniem, wyniszczeniem i przyklejonymi do ciała odchodami, miał również dużej wielkości odleżyny. Pojawienie się ich dowodzi, że pies musiał przebywać w koszmarnych warunkach już od dłuższego czasu. Niestety mimo wszelkich starań weterynarzy przy tak ogromnym wyniszczeniu nie udało się go uratować.

Wytoczono sprawę właścicielowi psa

Prokuratura Rejonowa dla Warszawy-Woli przekazała, że w ubiegłą środę do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi K., który był właścicielem owczarka niemieckiego. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. - Mieliśmy w tej sprawie do czynienia nie tylko z bardzo jaskrawym przypadkiem braku współczucia wobec starszego, cierpiącego zwierzęcia, ale również z rażącym zaniedbaniem obowiązków właściciela - powiedział Paweł Artyfikiewicz z grupy interwencyjnej Fundacji Viva!. Fundacja Viva! współpracuje z grupą Iberion, wydawcą portalu wawainfo.pl.

Fundacja oskarża właściciela

W postępowaniu sądowym Fundacja Viva! będzie występować jako oskarżyciel posiłkowy. - Gdyby właściciel zawczasu zainteresował się pogarszającym się stanem swojego psa, mógłby zapobiec jego cierpieniu i nie wymagałoby to wcale nadzwyczajnych środków. W tej sytuacji doprowadził on do tego, że zwierzę cierpiało w wyniku bólu, głodu i skrajnej hipotermii, a jego cierpienia psychicznego nawet nie chcę sobie wyobrażać - przekazał Artyfikiewicz z Fundacji Viva! - W tej sprawie szczególnie doceniamy działania prokuratury, która z własnej inicjatywy podjęła czynności, aby wszcząć w tej sprawie postępowanie karne - dodał przedstawiciel fundacji.

Inwazja wielkiej ćmy w Warszawie. Gigantyczne owady w mieszkaniachInwazja wielkiej ćmy w Warszawie. Gigantyczne owady w mieszkaniachCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ksiądz, który okrutnie i nieludzko krzywdził i wykorzystywał nastolatków, chciał ułaskawienia od Dudy. Otrzymał "kościelną karę śmierci"
  2. Agnieszka Radwańska już urodziła? Jej siostra opublikowała zdjęcie, które nie pozostawia najmniejszych wątpliwości
  3. Szumowski niespodziewanie zapowiedział zmianę. Chodzi o II turę wyborów prezydenckich. Co się zmieni?
  4. Jechali na pielgrzymkę. W autokarze wybuchł pożar
  5. W weekend utrudnienia na warszawskich drogach. Będą zmiany w organizacji ruchu
  6. Polacy nie mają pojęcia, co działo się za kulisami "Samych swoich". Dochodziło do skandalicznych zachowań
Z ostatniej chwili: TIR uderzył w wiadukt. Kabina kierowcy zniszczonaZ ostatniej chwili: TIR uderzył w wiadukt. Kabina kierowcy zniszczonaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News