Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunek

Autor Karolina Kraushar - 20 Sierpnia 2020
pieniądze, Mateusz MorawieckiŹródło: Pixabay

Pieniądze zostaną przekazane rodzicom, jest jednak jeden warunek. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Będzie on przyznawany rodzicom w sytuacji, gdy placówka oświatowa, do której uczęszcza dziecko, przejdzie na nauczanie zdalne.

Pieniądze dla rodziców

Pieniądze rodzice mają otrzymać, gdy szkoła, w której uczą się ich dzieci z nauczania tradycyjnego lub hybrydowego, rozpocznie edukację zdalną. - Kiedy szkoła będzie podlegała procedurze zdalnego nauczania będzie możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego przez tych rodziców - przekazał podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj grzeje:
1. Odszedł wybitny Polak. Media przekazały smutną informację
2. Kary już nie 500, a 5000 zł. Nieroztropne zachowanie będzie nas drogo kosztować

Minister edukacji o powrocie do szkół

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w TVP Info powiedział, że placówki oświatowe są przygotowane na powrót dzieci i młodzieży do szkół we wrześniu. - Oczywiście, decyzja zależy od dyrektorów szkół i sanepidu. Jeśli będą przesłanki, nie wykluczamy wprowadzenia nauczania zdalnego - zaznaczył Piontkowski.

Zasiłek opiekuńczy

Senat przyjął nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która przewiduje wypłatę zasiłku opiekuńczego. Po raz pierwszy świadczenie zostało wypłacone w marcu. Pieniądze przysługiwały rodzicom, którzy w związku z sytuacją epidemiologiczna i zamknięciem żłobków, przedszkoli oraz szkół musieli zająć się dziećmi w czasie.

Rekonstrukcja rządu właśnie się zaczęła. Premier Mateusz Morawiecki podał nazwiska nowych ministrówRekonstrukcja rządu właśnie się zaczęła. Premier Mateusz Morawiecki podał nazwiska nowych ministrówCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Jakimowicz może pożałować. Internauta ujawnił wulgarne wiadomości od gwiazdora, groził mu pobiciem
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. „Mamo, przestań”. Skandaliczne zachowanie w Warszawie, w głowie się nie mieści.
  4. Płonie dom w Warszawie, wygląda źle. W akcji 6 zastępów
  5. Z ostatniej chwili: zapadła się jezdnia, ogromna dziura. Na miejsce jadą służby, szykujcie się na gigantyczne utrudnienia
  6. TVN przekazał tragiczne informacje. Niestety, nie żyje

Koronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Ponad 100 podchorążych na kwarantannieKoronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Ponad 100 podchorążych na kwarantannieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News