Mało kto wiedział, zacznie się już dziś. Właśnie przekazano oficjalny komunikat dla wszystkich warszawiaków

Autor - 11 Sierpnia 2020
Pieniądze dla warszawiakówŹródło: nbp.pl

Pieniądze niemal dla wszystkich Polaków są ważnym tematem. Nic dziwnego, że oficjalny komunikat NBP wywołał spore poruszenie. Mało kto zdawał sobie sprawę z nadchodzących zmian, które wchodzą w życie już dzisiaj. Zwłaszcza mieszkańcy Warszawy powinni wiedzieć, o co chodzi.

Pieniądze mogą zaskoczyć Polaków

Dziś, 11 sierpnia, do obiegu trafił zupełnie nowy banknot. Wielu może być zdziwionych jego wyglądem, bowiem w przeciwieństwie do tradycyjnych nominałów ten będzie się wyróżniał w zdumiewający sposób - będzie pionowy. Do obiegu trafiło 60 tysięcy sztuk nowej wersji 20 złotych. Zamiast Bolesława Chrobrego widać na nim postać Józefa Piłsudskiego, jednak nie w portretowej wersji, a w dynamicznej pozie. Pieniądze zostały wydrukowane z okazji zbliżającej się rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Dzisiaj grzeje:
1. Krzysztof Jackowski nie mógł dłużej zwlekać. Pilnie alarmuje wszystkich Polaków, sytuacja jest poważna
2. Polacy przestali płacić rachunki za jedną usługę. Liczba dłużników rośnie lawinowo

Jaką wartość mają nowe pieniądze?

Choć teoretycznie nowe pieniądze mają wartość 20 złotych szacuje się, że ich wartość kolekcjonerska będzie o wiele większa. Mówi się, że dla zagorzałych fanów zbierania rzadkich monet i banknotów ten wyjątkowy pieniądz może osiągnąć wartość nawet 250 złotych. Trzeba przyznać, że okaz faktycznie wyróżnia się na tle innych nie tylko pionowym projektem, ale też żywymi kolorami oraz niezwykle dynamiczną scenką upamiętniającą bohaterów Bitwy Warszawskiej.

Uwaga na protesty w centrum Warszawy. Demonstranci zajęli mostyUwaga na protesty w centrum Warszawy. Demonstranci zajęli mostyCzytaj dalej

Nowe banknoty już od dziś

Nietypowe 20 złotych trafiło do obiegu już dziś, 11 sierpnia. NBP poinformował, że zgodnie z planem udało się je wprowadzić do obiegu. Warto zainteresować się zdobyciem chociaż jednej sztuki, bowiem zysk może być naprawdę duży zwłaszcza za jakiś czas. Nakład nie jest bardzo duży, dlatego na pewno nie wszyscy zainteresowani zdążą zdobyć swój egzemplarz.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News