Nastolatkowie znaleźli kartę do bankomatu. Nikt nie spodziewał się, że tak postąpią

Autor Julian Bakuła - 9 Października 2020
Pieniądze z karty płatniczej zgubionej przez mężczyznę zniknęły po tym, jak ktoś dokonał nią kilkudziesięciu transakcji.Źródło: Policja Mazowiecka

Pieniądze zniknęły z konta mężczyzny, po tym jak zgubił swoją kartę płatniczą. Okazało się, że dokonano nią kilkudziesięciu transakcji. Po konsultacji z bankiem poszkodowany mężczyzna zgłosił sprawę na policję, która ustaliła, w których sklepach użyto karty. Następnie funkcjonariusze przejrzeli monitoring tych sklepów. W ten sposób udało się wytypować kilkoro nastolatków podejrzewanych o kradzież i bezprawne użycie karty płatniczej.

Pieniądze zniknęły z konta mężczyzny, który zgubił kartę płatniczą

Pieniądze zniknęły z konta mieszkańca Żyrardowa po tym, jak zgubił on kartę płatniczą. Ktoś dokonał za jej pomocą kilkudziesięciu transakcji na kwotę ponad 1300 zł. Gdy mężczyzna zorientował się, do czego doszło, skonsultował się z bankiem, a następnie zgłosił sprawę na policję. "Żyrardowscy policjanci ustalili, gdzie zostały dokonane płatności. Okazało się, że sklepy, w których sprawcy zrobili zakupy, posiadają monitoring. Po przejrzeniu obrazu z kamer sprawcy zostali wytypowani" - relacjonuje sierż. Monika Helińska z mazowieckiej policji. Nastolatkowie zbliżeniowo płacili cudzą kartą za artykuły spożywcze. Trzech chłopców w wieku 14, 15 i 17 lat zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem na konto bankowe.

Dzisiaj grzeje:
1. Szykujcie się na ogromne utrudnienia. Drogi będą zablokowane, ludzie wyjdą na ulice
2. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku będzie jeszcze wyższa
3. Komunia święta na brudnych rękach. Skandal w Warszawie, ludziom puściły emocje

Nastolatkowie wpadli w prawdziwy szał zakupowy, posługując się cudzą kartą

Sprawcy przyznali się do przywłaszczenia sobie i bezprawnego użycia cudzej karty płatniczej, za co mają wkrótce odpowiedzieć przed sądem. "Za kradzież z włamaniem na konto bankowe oraz posługiwanie się cudzą kartą może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności" - czytamy w komunikacie mazowieckiej policji. Jednocześnie policja apeluje do wszystkich o szybki kontakt z bankiem w przypadku utraty karty bankomatowej. "W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami" - poucza policja.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  2. Wjechał luksusowym Porsche w przyczepę. Pozwał rolnika, nie miał za grosz litości
  3. Stało się, właśnie potwierdzono. Spełnia się czarny scenariusz, będą spore zmiany. Polska z obostrzeniami
  4. Śmiertelny wypadek, nie żyje motorowerzysta. Sprawca uciekł, szuka go policja
  5. Jasnowidz Jackowski ostrzega: ten tydzień będzie kluczowy. Zapadnie nagła decyzja, zmieni losy Polaków
  6. Prof. Flisiak wylewa zimny kubeł na rząd. “Nie ma już kontroli nad epidemią, a testy nie nadają się do niczego”
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News