Warszawa zablokowała miliony na wydatki. Transport, remonty i edukacja bez 345 mln

Autor Alicja Guz - 9 Czerwca 2020
pieniądzeŹródło: Pixabay

Stolica ponosi skutki walki z panującą epidemią koronawirusa. Warszawie brakuje pieniędzy, ponieważ zmniejszyły się dochody budżetu miasta. W związku z tym władze Warszawy podjęły decyzję o zablokowaniu planowanych wydatków budżetowych. Blokada ta będzie obowiązywała do końca roku budżetowego, a łączna kwota zablokowanych, planowanych wydatków wyniesie 345 484 411 zł.

Mniej pieniędzy do budżetu miasta

Warszawa ponosi skutki walki z panującą pandemią koronawirusa. - W Warszawie dochody z tytułu udziału w podatku od osób fizycznych (PIT) spadły w marcu o 46 mln zł, a w kwietniu aż o 260 mln zł w porównaniu do dochodów z poprzedniego roku. O 92 mln zł zmniejszyły się również dochody z tytułu udziału w podatku od osób prawnych (CIT) - poinformował Urząd m.st. Warszawy. Ratusz prognozuje, że zmniejszą się także wpływy ze sprzedaży biletów komunikacji miejskiej (o 300 mln zł) oraz podatku od nieruchomości (o 100 mln zł). Co więcej, aby wesprzeć przedsiębiorców, miasto wprowadziło zwolnienia i obniżki czynszów i dzierżaw. W związku z obniżkami czynszów dochody miasta spadną o ok. 130 mln zł i a z tytułu dzierżawy nieruchomości o 90 mln zł.

Dzisiaj grzeje:
1. Afera na maturze 2020. Czy temat rozprawki z polskiego wyciekł?
2. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł

Brakuje pieniędzy na niektóre wydatki

Jak podaje Urząd Miasta, dalszy, gwałtowny spadek dochodów grozi naruszeniem reguł budżetowych, przekroczeniem deficytu i utratą płynności. Z tego powodu prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie w sprawie blokowania planowanych wydatków budżetowych w 2020 roku. Blokada ta będzie obowiązywała do końca roku budżetowego, a łączna kwota zablokowanych, planowanych wydatków wyniesie 345 484 411 zł. Zamrożone zostały pieniądze m.in. w transporcie publicznym, głównie w zakresie remontów, a także 60 milionów złotych w edukacji. - Jeżeli poprawie ulegnie koniunktura lub wsparcie ze strony państwa przyjmie realny kształt, kwota ta będzie stopniowo odmrażana - poinformował wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

Karetka na sygnale potrąciła dziecko. Do sieci wyciekło wideo. StraszneKaretka na sygnale potrąciła dziecko. Do sieci wyciekło wideo. StraszneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda usłyszał z tłumu obraźliwy okrzyk. Nie wytrzymał, musiał odpowiedzieć
  2. Justyna Żyła zdradziła całą prawdę o obecnych relacjach z Piotrem. Fani zaniemówili
  3. Młody mężczyzna jedną ręką trzymał kierownicę, drugą pił. Wpadł do pola kartofli
  4. Porażająca wizja jasnowidza Jackowskiego. Niedługo się zacznie, będzie bardzo duże
  5. Powalone drzewa, kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej. Nawałnica przeszła nad Warszawą
  6. Prokop pożegnał się dzisiaj z widzami DDTVN. Wiadomo, co się stało
Matura 2020. Kiedy matury? Sprawdź oficjalny harmonogram maturMatura 2020. Kiedy matury? Sprawdź oficjalny harmonogram maturCzytaj dalej

Następny artykuł