"Piekło kobiet" wymalowane na warszawskich kościołach. Trwa protest "Słowo na niedzielę", kobiety nie wytrzymały

Autor Aleksandra Olbryt - 25 Października 2020
piekło kobietŹródło: Klaudia Baksińska

Na murach kościoła pw. św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie pojawił się napis "Piekło kobiet" namalowany sprayem. Jest to część akcji nazwanej "Słowo na niedzielę", której celem jest pokazanie, że Kościół Katolicki w Polsce ma spory udział w zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.

Zdewastowano pomnik Reagana. Kto za tym stoi? Internauci nie kryją oburzeniaZdewastowano pomnik Reagana. Kto za tym stoi? Internauci nie kryją oburzeniaCzytaj dalej

Kościół współodpowiedzialny za "Piekło kobiet" - mówią organizatorki

Na fasadzie kościoła św. Marii Magdaleny przy ul. Wólczyńskiej 64 pojawił się napis "Piekło kobiet" namalowany czerwoną farbą. Jest to odpowiedź na apel organizatorek "Słowa na niedzielę" - protestu, który ma polegać na rozklejaniu grafik z hasłami sugerującymi, że Kościół odegrał swoją rolę w okrutnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego z czwartku 22 października.

"Popsujmy im humory"

- Czytałyście pana Gądeckiego, biskupa? Jak cieszy się, że w Polsce będzie zakaz aborcji? Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie! - napisały organizatorki protestu na stronie wydarzenia na Faceboku.

"Banknoty" na tacę i plakaty do rozklejania

- Weź nasz banknot, idź do kościoła i wrzuć na tacę! Nie chcesz wchodzić do środka - przyklej plakat na zewnątrz! Chcesz/ możesz napisać/ powiedzieć/ zrobić coś innego - działaj! - zachęcają organizatorki "Słowa na niedzielę". Banknoty to przygotowane do druku grafiki z hasłem "W imię matki, córki i umiłowanej siostry: wara od kobiet!". Na plakacie znajduje się z kolei wizerunek ukrzyżowanej ciężarnej kobiety z podpisem: "Twoja wina, Twoja wina, Twoja bardzo wielka wina".

"I najważniejsze - zrób zdjęcie"

Kobiety i mężczyźni biorący udział w wydarzeniu są zachęcani przez organizatorki do dzielenia się zdjęciami dokumentującymi swoje działania na Facebookowej stronie akcji. Udział w wydarzeniu zadeklarowało ponad 4 tysiące osób, a kolejne 11 tysięcy wyraziło zainteresowanie akcją. Na stronie przybywa postów z pomysłami na inne hasła oraz formy protestu, a także fotorelacji z przyklejania plakatów, a także pisania haseł na kościelnych dziedzińcach, a nawet samych budynkach świątyń. - Jesteśmy wściekłe i nic nas nie powstrzyma - mówią kobiety.

Obrazy WawaINFO"Trzaskowski i feministki poszli spacerkiem na Nowogrodzką". Sobotni protest przed siedzibą partii rządzącejCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News